K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rośliny za odpady selektywne

0

11 maja obchodzony jest Dzień bez Śmiecenia. To międzynarodowa kampania informacyjna prowadzona od 2007 roku na temat segregowania śmieci. Z tej okazji w sobotę, 13 maja, na terenie słupskiego PSZOK-u zorganizowana zostanie specjalna akcja wymiany odpadów selektywnych na drzewka i rośliny rabatowe.
.
Już po raz 12. miasto Słupsk uczestniczy w obchodach Dnia bez Śmiecenia i wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, szkła, makulatury i baterii. Dostarczone przez mieszkańców odpady selektywne będzie można wymienić na drzewka, krzewy owocowe, rośliny rabatowe i ogrodowe oraz zioła.
.
Akcja prowadzona będzie w sobotę, 13 maja, od godziny 8 do 13 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bałtyckiej 11a w Słupsku.
.
Jak informują organizatorzy, sadzonki roślin otrzymają osoby reprezentujące gospodarstwo domowe z terenu miasta Słupska, które oddadzą minimum 5 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, makulatury lub szkła. W wypadku baterii wymiana dotyczy minimum 30 sztuk.
.
PGK zapowiada, że w tym roku dodatkowo przeprowadzone zostanie losowanie atrakcyjnych nagród dla osób uczestniczących w zbiórce. Do rozdysponowania będzie 40 voucherów o wartości 150 złotych na usługi w Parku Wodnym Trzy Fale – basen, sauna, klinika zdrowia, 30 rozgałęźników USB do ładowania urządzeń elektronicznych, 20 polarowych koców piknikowych i 10 toreb z ekogadżetami. Warto tego dnia się pośpieszyć, ponieważ nagrody przewidziane są wyłącznie dla pierwszych 100 gospodarstw domowych, przy czym jeden kupon losujący przypada na jedno gospodarstwo, nie na osobę.
.
Aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do PSZOK-u, miasto uruchomi 13 maja specjalne linie autobusowe. Rozkład jazdy dostępny na stronie PGK. (jwb)

Skomentuj