K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Areszt dla wyrodnych rodziców

0

Komenda Miejska Policji w Słupsku informuje o zatrzymaniu przez kryminalnych 29-letniej kobiety i 35-letniego mężczyzny, podejrzewanych o znęcanie się nad trojgiem swoich dzieci. Teraz para usłyszała zarzut znęcania się nad najbliższymi ze szczególnym okrucieństwem, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
.
Pod koniec grudnia ubiegłego roku słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach, którzy w jednym z mieszkań w gminie Kobylnica mieli sprawować opiekę nad trojgiem swoich dzieci. Funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany adres, przeprowadzili badania alkomatem, które potwierdziły, że rodzice są pijani. Dzieci od razu trafiły do rodziny zastępczej, która do dzisiaj sprawuje nad nimi opiekę.
.
– Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że poza opiekowaniem się dziećmi w stanie nietrzeźwości w tej rodzinie mogło dochodzić do przemocy wobec dzieci. W związku z tym policjanci poinformowali sąd rodzinny i prokuraturę i pod ich nadzorem prowadzili czynności w kierunku znęcania się – informuje oficer prasowy KMP w Słupsku. – Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, a także przesłuchania osób, które zajęły się dziećmi po odebraniu ich z rąk rodziców, doprowadziły do zatrzymania 29-letniej matki i 35-letniego ojca, którym postawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoimi dziećmi.
.
Wobec obojga rodziców sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb, źródło: KMP)

Skomentuj