K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oldboje w walce o mistrzostwo

0

W minioną sobotę na stadionie 650-lecia w Słupsku rozegrane zostały Mistrzostwa Słupska Oldbojów. Piąta, jubileuszowa edycja tych zmagań zakończyła się triumfem ekipy oldbojów z Ustki.

Zmagania oldbojów mają nie tylko sportowy charakter. Józef Konecki, organizator takich przedsięwzięć podkreśla, że najważniejsza jest możliwość ponownych spotkań dawnych kolegów i rywali z boiska. Nie oznacza to, ze wynik uzyskany na boisku staje się sprawą drugorzędną. Uczestnikom nie pozwala na to wciąż niegasnąca sportowa ambicja i chęć sięgania po jak najlepsze wyniki. Jedyną przeszkodą może być jedynie szybszy ubytek sił, dyktowany nie znającym litości PESEL-em, bo woli walki i umiejętności piłkarskich wciąż nie brakuje.

W V Mistrzostwach Słupska Oldbojów udział wzięło siedem drużyn z Koszalina, Ustki, Gałęzinowa i oczywiście ze Słupska. Mecze na dwóch równoległych boiskach wytyczonych na szerokości płyty stadionu rozgrywane były według zasady „każdy z każdym”. Ostatecznie mistrzem Słupska został zespół Piłkarskiego Klubu Oldboja w Ustce. Odbierając puchar za zwycięstwo prezes klubu Marek Jarczyński zadedykował ten sukces zmarłemu w tym miesiącu bramkarzowi Stanisławowi Taladze.

Organizatorzy z pomocą sponsorów przygotowali nagrody i wyróżnienia dla najlepszego zawodnika każdej z drużyn, króla strzelców mistrzostw, a także najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Uhonorowani zostali także sędziowie, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj