K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oszuści podszywają się pod ZUS

0

Oszuści nie zaprzestają szukania sposobów na wyłudzenie danych osobowych lub umożliwienie im korzystania z naszych urządzeń elektronicznego kontaktu. Kolejną taką próbą jest podszywanie się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

– Fałszywe wiadomości rozsyłane są przez oszustów w celu wyłudzenia danych – informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Gdańsku. – Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno w mailach jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Wiadomości SMS o konieczności odebrania świadczenia z ZUS i wejścia w link nie są wysyłane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS nie wysyła do nikogo wiadomości z linkami, nie prosi też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.

Rzecznik podkreśla, że należy zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza takiej, która zawiera linki. W razie wątpliwości należy skontaktować się z dowolną placówką ZUS. (opr. rkh)

Skomentuj