K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festyn radości i przyjaźni

0

Dzisiaj (24 maja) w parku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbył się festyn z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wzięli w nim udział podopieczni placówek, fundacji i stowarzyszeń działających nie tylko na terenie miasta.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna obchodzony jest każdego roku 5 maja, ale zarówno wcześniejsze nagromadzenie imprez jak i inne względy spowodowały, że obchody słupskie zaplanowane zostały na dzisiaj. W parku Powstańców Warszawskich ustawiona została estrada, na której gospodarzami byli prowadzący festyn oraz liczne konkursy i quizy. Przed estradą trwała wspólna zabawa, a w całym parku nie brakowało licznych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl. Uczestnicy festynu z chęcią siadali na nim za kierownicą i robili sobie zdjęcia. Obecne były również dzieci z słupskich przedszkoli integracyjnych nr 8 i 32. Z radością korzystały one z możliwości robienia baniek mydlanych, zabawy na popularnych dmuchańcach i wyławiania z pojemników plastikowych piłek. W specjalnych namiotach można było doświadczyć masażu dłoni wykonać profilaktyczne badania, co oferowali słuchacze Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej w Słupsku.

Festynowa przestrzeń znalazła się także po drugiej stronie Słupi. Wystarczyło przejść po kładce, by na stoiskach w okolicy biblioteki skosztować ciast, serwowanego uczestnikom żurku, a także zakupić pamiątki będące dziełem podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej.

Trzygodzinny festyn przebiegał w serdecznej, zabawowej atmosferze, a patronat nad całością obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną sprawował Prezydent Miasta Słupska. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj