K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budowlana współpraca edukacyjna

0

Dzisiaj (25 maja) w gabinecie prezydenta Słupska podpisana została umowa o współpracy Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego z słupską firmą deweloperską Matbet Sp. z o.o. Umowę sygnowali Tomasz Wójcik, dyrektor popularnej Budowlanki i Marta Gierzyńska, prokurent firmy Matbet.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska przypomniała, że Matbet jest najstarsza firmą deweloperską w mieście. W zeszłym roku obchodziła ona 30-lecie działalności na rynku budownictwa mieszkaniowego. Budowlanka natomiast należy do najstarszych słupskich szkół edukujących zawodowo. W tym roku szykuje się do obchodów swojego 60-lecia.

Podpisana dzisiaj umowa w dużej mierze jedynie formalizuje prowadzoną przez firmę współpracę z Budowlanką. Zapisy umowy pozwalają na rozszerzenie tej współpracy chociażby o staże dziewcząt uczących się w Technikum Budowlanym, co podkreślił Jerzy Gierzyński, prezes Matbetu. Dodał też, że kobiet zdobywających zawody związane z budownictwem cały czas przybywa. Nie oznacza to, że współpraca obejmuje jedynie kobiety. Dotyczy ona generalnie uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego kształcących się w zawodach budowlanych.

Marta Gierzyńska podkreśliła, że firma Matbet nie gwarantuje jedynie stażu czy praktyki zawodowej. Oferuje także możliwość późniejszego zatrudnienia, a także podwyższania kwalifikacji na wyższym poziomie edukacji, w postaci studiów czy licencjatów. Dodała tez, że chętni do takiej współpracy z Matbetem mogą liczyć też na wsparcie finansowe firmy w procesie podwyższania kwalifikacji. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj