K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbój w centrum Słupska

0

Komenda Miejska Policji w Słupska informuje o zatrzymaniu mieszkańca Słupska, który w miniony poniedziałek wieczorem w centrum miasta podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki mężczyzny, uderzył go i wyrwał torebkę siedzącej na wózku starszej kobiecie. Mundurowi zatrzymali napastnika, któremu za rozbój grozi teraz kara do 12 lat więzienia.
.
W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum miasta. Na miejsce od razu pojechali słupscy funkcjonariusze KMP, którzy ustalili, że napastnik podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki starszego mężczyzny, uderzył go, a następnie wyrwał torebkę z rąk kobiety, która poruszała się na wózku. Na podstawie relacji świadków rozboju ustalili rysopis napastnika, a dokładne sprawdzenie rejonu zdarzenia doprowadziło do jego ujęcia i odzyskania torebki wraz z całą zawartością.
.
23-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższy miesiąc słupszczanin spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Skomentuj