K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Za kilka dni wakacje

0

Już 26 czerwca ponad 12,8 tys. uczniów słupskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończy rok szkolny. Rozpoczną się dla nich wakacje, które tradycyjnie potrwają do 1 września. Wakacje będą miały także przedszkolaki, ale te placówki działać będą naprzemiennie.

W tym roku szkolnym na wakacje wyruszy ok 6,2 tys. uczniów szkół podstawowych i ok 4 tys, uczniów szkół ponadpodstawowych podległych samorządowi miejskiemu. Letnia kanikuła dotyczy także – jak wyliczono podczas dzisiejszej konferencji prasowej kierownictwa ratusza – około 2,6 tys. dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół niepublicznych.

Nie wszyscy spędzać będą czas wolny od nauki poza swoim miejscem zamieszkania na obozach, koloniach czy korzystając z wyjazdów rodzinnych. Znaczna liczba uczniów pozostanie w mieście. Dla nich bogatą ofertę zagospodarowania wakacyjnego czasu przygotowały jednostki miejskie, takie jak Miejska Biblioteka Publiczna, Słupski Ośrodek Kultury, Park Wodny Trzy Fale czy SOSiR. Niezależnie od tego swoje propozycje maja także organizacje sportowe. Są to zajęcia plenerowe, warsztatowe, dostosowane do wieku i oczekiwań młodych ludzi, w zależności od charakteru i potrzeby oraz rodzaju aktywności. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

Przedszkola, jak co roku, pracują w miesiącach wakacyjnych naprzemiennie – połowa placówek pracuje w lipcu, a druga połowa w sierpniu. Jest to spełnienie oczekiwań rodziców. Z przedszkoli podczas wakacji będą korzystać dzieci, których rodzice złożyli w placówce macierzystej stosowną deklarację. (opr, rkh)

Skomentuj