K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powitanie wakacji w Mechaniku

0

Dzisiaj, 26 czerwca, w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku – tak jak i w innych placówkach oświatowych – uroczyście zakończono rok szkolny. W Mechaniku galę tę uświetniła obecność przedstawicieli zakładów patronackich, Ochotniczego Hufca Pracy oraz Zespołu Placówek Oświatowych.

Najlepsi uczniowie, laureaci olimpiad, konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz uczestnicy projektów otrzymali z rąk dyrektor Barbary Zakrzewskiej dyplomy i nagrody. Wielu uczniów zdobyło stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie. Szczególnie uroczyście zostali pożegnani absolwenci Szkoły Branżowej. Największe brawa zdobył Łukasz Todys z klasy 3e SB, który otrzymał tytuł Primus Inter Pares.

– To podniosły i niezwykle ważny moment w życiu całej społeczności szkolnej – podkreśla Ewa Kleban z ZSMIL w Słupsku. – Stanowi zwieńczenie wysiłku wszystkich osób uczestniczących w procesie dydaktycznym – dyrekcji, nauczycieli, pedagogów, rodziców i uczniów. Uroczystość uświetniły występy wokalne oraz kabaretu przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem Iwony Chwedczuk-Lesiak.

Jak zwykle w tym dniu nie zabrakło ciepłych słów skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Były wzruszenia, podziękowania, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wybrzmiały najważniejsze życzenia: cudownych wakacji! (opr. rkh, fot. ZSMiL w Słupsku)

Skomentuj