K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Doświetlanie podwórek

0

Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje realizuje dwa programy – „Jasna strona mocy’ i „Miasto bez barier”. Polegają one na dążeniu do oświetlania miasta oraz niwelowania barier architektonicznych. Mieszkańcy Słupska mogą zgłaszać miejsca, w których występuje potrzeba wykonania takich prac.

Są to dwa programy infrastrukturalno-społeczne, które Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje realizuje od października ubiegłego roku. Pierwszy z nich, „Jasna strona mocy”, polega na wyszukiwaniu niedoświetlonych podwórek i ciemnych miejsc oraz zgłaszaniu potrzeby zainstalowania dodatkowego oświetlenia. Drugi natomiast, „Miasto bez barier”, wskazuje miejsca wymagające zamontowania poręczy czy obniżenia krawężników, co w efekcie ma ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Oba projekty prowadzone są w ścisłej współpracy z mieszkańcami, którzy zgłaszają stowarzyszeniu propozycje miejsc wymagających zmian.

Likwidacja barier architektonicznych – były to m.in. wyrównanie nawierzchni na ulicy Przechodniej czy budowa barierek np. na ulicy Sobieskiego – mówi Małgorzata Łosiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje. – W trakcie prac jest natomiast budowa barierek ułatwiających poruszanie się m.in. na ulicy Wyspiańskiego czy też na ulicy Lelewela.

Planowane jest również dodatkowe oświetlenie w kolejnych pięciu miejscach, gdzie pojawi się w sumie dwanaście punktów świetlnych. Pierwsze z nich widać już m.in. na ulicach Lutosławskiego i Sobieskiego, natomiast w trakcie realizacji jest montaż oświetlenia na Przechodniej i Wyspiańskiego.

Propozycję montażu oświetlenia czy dodatkowych poręczy lub barierek słupszczanie mogą zgłaszać nadal, aż do zakończenia bieżącego roku. Z kolei projekt „Miasto bez barier” kontynuowany będzie również w 2021 roku. Zgłoszenia propozycji zmian w infrastrukturze można przesyłać za pośrednictwem strony www.inspiruj.org, gdzie każdy zainteresowany znajdzie regulaminy, wzory wniosków oraz wykaz ulic zakwalifikowanych do projektu. Ten jest ważny, ponieważ programowe działania dotyczą obszaru rewitalizacji. Wiadomość ta z pewnością nie ucieszy mieszkańców innych słupskich osiedli – chociażby Słupsk Zachód – którzy na co dzień zmagają się z egipskimi ciemnościami panującymi w okolicach ich miejsc zamieszkania. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.