Uczniowie i nauczyciele starają się zorganizować uczniom czas podczas zamkniętych szkół. W Zespole Szkół Informatycznych postawiono na wirtualny wieczór poezji, dzięki któremu uczniowie w filmowy sposób przedstawiają utwory poetyckie.
Brak zajęć w szkole nie musi oznaczać nudy. W Zespole Szkół Informatycznych cały czas organizowane są zajęcia pozwalające rozwijać kreatywność w domu. Jedną z nich jest wirtualny wieczór poezji. Uczniowie z ZSI będą cyklicznie prezentować krótkie filmiki inspirowane twórczością ich szkolnego kolegi. Pomysł zrodził się jeszcze przed epidemią, ale można powiedzieć, że idealnie wpisał się w zastaną sytuację stworzoną przez koronawirusa.
– Skoro zmieniły się narzędzia i zmieniły się możliwości, powstała kolejna koncepcja, żeby oprócz recytacji wierszy Kuby stworzyć także filmowe tło do tych utworów, Każdy uczeń spośród kilkudziesięciu wierszy Kuby w tomiku Słodko-gorzkich myśli wybrał sobie jeden, który szczególnie dotknął jego serca. Uczniowie przygotowali recytacje tych wierszy, ale także poruszeni bardzo uniwersalną, bardzo mądrą poezją Kuby, która porusza bliskie nam wszystkim problemy, zarówno ludzi młodych, jak i ludzi dojrzałych, za pomocą tej poezji, pokazując, jak bardzo ona działa na odbiorcę, spojrzeli na otaczający ich świat – mówi Maja Frąckowiak z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.
Twórczość Kuby sprawiła, że także inni uczniowie dostali bodziec do wykorzystania swojej kreatywności.
– Rozwój tego projektu sprawił, że oprócz Kuby także członkowie koła teatralnego stali się twórcami, tworząc montaże filmowe, inspirowane wierszami Kuby. Dwie uczennice z liceum sztuk plastycznych – Patrycja Dzienisz i Monika Domaros – zajęły się montażem tych filmów i powstał cykl dziewięciu aranżacji filmowych, które publikujemy na stronie internetowej szkoły – mówi Maja Frąckowiak.
Prace wideo uczniów będzie można też zobaczyć na portalach społecznościowych oraz w grupie Kulturalny Słupsk. (opr. jwb)