K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zygmunta z pozwoleniem

0

Zygmunta Augusta, jedna z najbardziej zaniedbanych ulic na Zatorzu, jest coraz bliżej remontu. Magistrat wydał administracyjne pozwolenie na jej gruntowną przebudowę. Teraz zostało tylko ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji.

Uzyskanie pozwolenia na budowę to właściwie urzędowa formalność, bez niej jednak nie można byłoby rozpocząć kolejnych etapów prac nad inwestycją. Droga będzie remontowana dzięki wsparciu finansowemu rządu w ramach rekompensat za tarczę antyrakietową, a zezwolenie na realizacje inwestycji było kluczowe, aby sięgnąć po środki. Oczekiwana od lat przebudowa Zygmunta Augusta może rozpocząć się w tym roku, zaraz po zakończeniu remontu sąsiadującej ulicy Piłsudskiego.

Przebudowa ulicy Zygmunta Augusta to jedna z inwestycji, której dofinansowanie przewidziane jest ze środków skarbu państwa w ramach tzw. rekompensat za tarczę antyrakietową – mówi Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Etapujemy te prace, aby nie wprowadzać zbytnich utrudnień dla mieszkańców. Byłoby niekorzystnie, aby jednocześnie były zamknięte ulice Piłsudskiego i Zygmunta Augusta – to dwie drogi równoległe. W tej chwili uzyskaliśmy ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a urząd miejski wystąpił do ministerstwa o potwierdzenie otrzymania tych środków.

W zakres zaplanowanych robót na Zygmunta Augusta wejdzie całkowita przebudowa nawierzchni ulicy. Prace będą prowadzone także pod ziemią, ponieważ wymieniona zostanie kanalizacja. Oprócz tego zainstalowane zostanie nowe oświetlenie. Na remoncie skorzystają także rowerzyści, którzy po jego zakończeniu będą mogli poruszać się po komfortowych ścieżkach. Teraz zostaje tylko ogłoszenie przetargu na inwestycję.

W tej chwili czekamy na ostateczne potwierdzenie z ministerstwa. Jeśli tylko będziemy mieli zielone światło, ZIM w Słupsku ogłosi przetarg na wykonanie tych robót – mówi Tomasz Orłowski.

Koszt przebudowy Zygmunta Augusta wynosi około 6 milionów złotych. Aż 80 procent poniesionych nakładów może jednak pokryć dotacja od rządu w ramach rekompensat za tarczę antyrakietową. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.