K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kładka oddana

0

Kładka prowadząca na Wyspę Młyńską została już udostępniona pieszym i rowerzystom. W ramach remontu wykonano modernizację całej konstrukcji oraz uzupełniono ubytki dźwigarów.

Chociaż remont kładki nie jest ukończony w 100 procentach, to najważniejsze jej elementy zostały już w pełni odnowione. Całkowicie zrewitalizowano całą konstrukcje nośną wraz z dźwigarami. Położono także nową nawierzchnię oraz zamontowano balustrady. Do dokończenia zostały tylko prace wizualne.

W celu umożliwienia korzystania przez mieszkańców, rowerzystów z Wyspy Młyńskiej i Rynku Rybackiego właśnie udostępniono kładkę, natomiast ostatnie prace związane z montażem szklanych balustrad przewidziano na koniec. Na ten moment chodziło o to, żeby umożliwić, udrożnić to połączenie. Co więcej, udrożnienie tego połączenia z Rynkiem Rybackim umożliwia z kolei rozpoczęcie prac na sąsiednim moście – Bonawentury Jezierskiego. To ten niewielki most na ulicy Zamkowej – mówi Paweł Krzemień, kierownik biura rewitalizacji UM w Słupsku. – W oddanym do użytku brakuje jedynie wypełnienia szklanego, które zostanie zamontowane na sam koniec. Chodzi o to, żeby wcześniej powstał monitoring, żeby w oku kamery można było ewentualnie złapać wandali, którym przyszłyby do głowy różne niecne pomysły.

Niedawno przez Kanał Młyński na wyspę przerzucono nową kładkę. Jednak na jej otwarcie dla pieszych i rowerzystów będzie trzeba trochę poczekać.

Te kładki udostępniane będą jednak na koniec prac, bo pamiętajmy, że wciąż nie jest po prostu drożny ciąg pieszy przy Baszcie Czarownic do ulicy Kowalskiej. Ale – tu jako ciekawostka – w najbliższych dniach, maksymalnie kilkunastu, powinna być przerzucana kolejna konstrukcja, tym razem kładki średniej, łączącej Basztę Czarownic z placem muzealnym – tak nazwaliśmy go roboczo, a więc z terenem przed spichlerzami sztuki. Z pewnością będzie to widowiskowe wydarzenie – mówi Paweł Krzemień.

Kładki nad Słupią montowane są w ramach rewitalizacji bulwarów. Koniec wszystkich prac przewidziany jest na 2022 rok. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.