Kolejna kilkusetosobowa grupa młodych policjantów rozpoczęła szkolenie w Szkole Policji w Słupsku. To pierwszy tak duży nabór, odkąd placówka działa w reżimie sanitarnym. Przyjęcie większej liczby słuchaczy to efekt zakończonego remontu jednego z akademików.
Po zakończeniu remontu jednego z akademików znajdującego się najbliżej ulicy Kościuszki słupska Szkoła Policji rozpoczęła szkolenie słuchaczy w większej liczbie. Aktualnie w murach placówki wiedzę i umiejętności zdobywa ponad pół tysiąca młodych policjantów.
‒ Nie jest to jeszcze pełnia możliwości edukacyjnych słupskiej placówki, ponieważ tych miejsc edukacyjnych mamy ponad tysiąc, ale ze względu na reżim sanitarny musimy słuchaczy rozdzielać, oni nie mogą być za bardzo zagęszczeni. Na razie wydaje się, że i tak po tym najgorszym okresie pandemii funkcjonujemy na nieco większych już obrotach – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku.
Remont akademika trwał prawie dwa lata. W tym czasie wykonano kompleksową modernizację, tak aby słuchacze mieli jak najlepsze warunki pobytu.
‒ Remont – można powiedzieć kompletny, łącznie z kuciem tynków w środku, układaniem nowych instalacji. Generalnie chodziło o to, aby zmienić oblicze budynku, który przez ponad 20 lat praktycznie nie miał wykonywanych żadnych zabiegów poza czystą konserwacją. W tej chwili warunki lokalowe dla słuchaczy poprawiły się zdecydowanie – mówi rzecznik szkoły. ‒ Porównując to do typowych akademików studenckich, są dwa pokoje, do których przydzielone są dwie łazienki, więc standard – można powiedzieć – prawie hotelowy.
Aktualnie na terenie placówki zakończono wszystkie remonty. Niemniej jednak budynki, w których mieści się szkoła, mają swoje lata, więc co jakiś czas modernizacja jest konieczna.
‒ Szkoła Policji w Słupsku to wydzielony kwartał miasta i ta substancja budowlana siłą rzeczy się starzeje. Więc kończymy jeden remont, ale przyglądamy się kolejnym budynkom i jeśli któryś także będzie wymagał zabiegów remontowych, piszemy wnioski do Warszawy, bo przypominam, że Szkoła Policji jako taka nie ma swojego budżetu, a środki na funkcjonowanie otrzymuje z Komendy Głównej Policji. Jeżeli Komenda Główna uzna, że to już czas remontu, dostajemy pieniądze i robimy – mówi Piotr Kozłowski.
Przed młodymi policjantami okres intensywnej nauki. Na zakończenie całego szkolenia, w ostatnim dniu pobytu w szkole, policjanci przystąpią do testu pisemnego, który jest jednocześnie końcowym egzaminem całego szkolenia. (opr. jwb)
DyskusjaJeden komentarz
tylu policjantow..a zlodzieja..wandala nie zlapia zlapia pijaka..starucha na pasie..rowerzyste a zlodzieja nie i wandala..psy strscily wech..za dobrze karmieni z budzetu miasta..a starych ludzi tylko karza a nie pomagaja..mam to z doswiadczenia ostatniego roku ..wlamywacz.. wybite okno ..umorzorzone a ze 70 latek slucha klasyke za glosno miesiac aresztu 20 godzin odrobki.wyrok bez udzialu oskarzonego.po co policja sady..wyrok mozna samemu wykonac.szybko i sprawiedliwie