K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultacje w sprawie ulicy Niemcewicza

0

W najbliższą środę rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania terenu w związku z przebudową ulicy Niemcewicza w Słupsku. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi i opinie do 9 sierpnia. Inwestycja ma na celu przebudowę nawierzchni jezdni i kanalizacji deszczowej.
.
W dniach 2-9 sierpnia trwać będą konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy Niemcewicza w Słupsku wraz z infrastrukturą kanalizacyjną. W zakresie przygotowywanej inwestycji zaplanowano przebudowę jezdni, przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z dedykowanym doświetleniem oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Długość odcinka objętego projektem wynosi 420 metrów.
.
Przedmiotowa inwestycja nie zakłada rozbiórek obiektów budowlanych wymagających zgłoszenia lub uzyskania na to zgody. Zakłada się natomiast rozebranie nawierzchni jezdni wraz z podbudowami i rozebranie uszkodzonych krawężników. Zostaną także zlikwidowane studnie wpustowe wraz z przykanalikami oraz rozebrane włazy studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej zlokalizowane w jezdni.
.
Konsultacje zostaną przeprowadzone w następujących formach:
.
1) telefonicznego kontaktu mieszkańców miasta z pracownikiem merytorycznym przez cały okres trwania konsultacji społecznych w godzinach 8:00-14:00 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 59 848 37 34,
.
2) udostępnienia dokumentów w formie elektronicznej na stronie internetowej ZIM www.zimslupsk.pl oraz stronie https://slupsk.konsultacjejst.pl,
.
3) zgłaszania uwag za pomocą formularza konsultacyjnego, który należy wypełnić i złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku lub w wersji elektronicznej przesłać na adres e-mail: [email protected] w terminie do 9 sierpnia – w tytule maila należy wpisać: „Konsultacje społeczne – Niemcewicza”.
.
Warto przypomnieć, że zgłaszane w trakcie konsultacji społecznych uwagi nie są wiążące dla miasta, co oznacza, że mogą zostać uwzględnione w całości lub części, lub pozostać nieuwzględnione w ogóle. Jednak mają one charakter opiniodawczy, dlatego z tego narzędzia społecznego dialogu władze miasta nierzadko korzystają. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.