K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultacje trwają, ale trudno wziąć w nich udział

0

Temat zmiany granic administracyjnych Słupska chyba nie budzi większego zainteresowania mieszkańców miasta, o czym może świadczyć liczba wejść na poświęcone temu posty. Chyba nie jest także „oczkiem w głowie” słupskiego ratusza, skoro strona najważniejszych w tym roku trwających od tygodnia tematycznych konsultacji jest nadal nieaktywna.

Przedostatni dzień lutego był pierwszym dniem donośnie odtrąbionych przez słupski ratusz konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta. Słupszczanie mieli się wypowiedzieć na temat zamiaru pozyskania przez miasto kolejnych terenów oraz na temat powrotu do gminy Redzikowo części działek przejętych przez miasto w styczniu 2024 roku. O wadze tych kwestii mogły świadczyć też liczne spoty zamieszczane w mediach społecznościowych przez Urząd Miejski w Słupsku, które jednoznacznie punktowały korzyści mające spłynąć na tych, którzy z dnia na dzień doznają zaszczytu stania się mieszczanami. Ważne to było i dlatego, że mieszkający na obszarach będących w zainteresowaniu miasta także wypowiadali się w konsultacjach gminnych na temat zmiany swojego statusu społecznego.

Jako się rzekło, konsultacje społeczne zostały ogłoszone, dodatkowo jednoznacznie zasugerowano w spotach reklamowych prawidłowe z punktu widzenia ratusza odpowiedzi w ankiecie konsultacyjnej. Teraz przyszła kolej na aktywność mieszkańców Słupska. Tymczasem słupszczanie, choćby bardzo chcieli, nie mogą skorzystać z najwygodniejszej formy udziału w konsultacjach, czyli elektronicznej. Dzisiaj jest 6 marca i strona https://slupsk.konsultacjejst.pl „w przedmiocie zmiany granic administracyjnych” nadal jest planowana, czyli nieaktywna. Krótko: tydzień konsultacji minął i elektronicznie ani jeden głos nie został oddany. A że nie jest to problem techniczny, niech świadczy aktywność innych konsultacji społecznych, które uruchomione zostały 3 marca tego roku, czyli dotyczących propozycji nazwy ulicy w Słupsku.

A może jest to rzeczywista ocena wagi obu tematów dla włodarzy miasta? Może nadanie nazwy kolejnej ulicy w mieście z założenia budzi większe zainteresowanie mieszkańców niż zmiana granic administracyjnych Słupska? Jedno jest pewne. Obowiązek przeprowadzenia konsultacji jest realizowany, bo przecież można wypełnić ankietę na papierze i dosłać/donieść pod wskazany adres organizatora konsultacji. (rkh)

Skomentuj