K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe rondo?

0

W Słupsku może powstać nowe rondo. Zarząd Infrastruktury Miejskiej proponuje, aby ruch okrężny wprowadzić na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego. Pomysł ten wkrótce zostanie poddany pod konsultacje, podobnie jak inne projekty przebudowy dróg.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku przygotowuje się do kolejnych konsultacji. Tym razem planowana jest przebudowa trzech ulic oraz wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego. Zdaniem pomysłodawców wprowadzenie ruchu okrężnego w tym miejscu przede wszystkim upłynni przejazd i przyczyni się do zmniejszenia korka, który pojawia się w godzinach szczytu.

Będziemy korzystać z tej możliwości, jaką ten teren nam daje – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Wejdziemy w tę skarpę w kierunku cmentarza i powstanie tam mur oporowy. Zmieści tam pełnowymiarowe, jadnopasowe rondo z przyległymi chodnikami i ścieżką rowerową, która w przyszłości znajdzie swoją kontynuację w kierunku Siemianic.

Ponadto konsultowane będą trzy zadanie związane z przebudową ulic Batorego, Bora-Komorowskiego i Curie-Skłodowskiej.

Mamy do czynienia z poprawą stanu technicznego dróg, które w tej chwili pozostawiają wiele do życzenia – mówi Tomasz Orłowski. – Ulica Batorego to jedna z najgorszych pod względem stanu technicznego ulic na Zatorzu. Planujemy wybudowanie nowego kolektora deszczowego, nowej jezdni, nowych chodników oraz zagospodarowanie zielenią. Przy ulicy Curie-Skłodowskiej kamień brukowy na jezdni zastąpimy asfaltem, wprowadzimy nowe odwodnienie i wyremontujemy chodnik po stronie wschodniej. Na ulicy Bora Komorowskiego planujemy nową jezdnię. Z uwagi na technologię, w jakiej ta droga została w klatach osiemdziesiątych wykonana, jezdnia się zapadła, studnie kanalizacyjne pozostały na niezmienionym poziomie i jest problem z przejazdem. Chodniki również przez te trzydzieści parę lat uległy już zużyciu, więc tworzymy tam nowa jezdnię, remontujemy chodniki i miejsca parkingowe, a nawet dokładamy kilka miejsc, które na pewno w tej części miasta się przydadzą.

Wszystkie te inwestycje są planowane do realizacji jeszcze w tym roku. Póki co mieszkańcy, którzy chcieliby wypowiedzieć się na temat planowanych prac, mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Uwagi będzie można zgłaszać na kilka sposobów.

Wprowadzamy dwa dyżury telefoniczne, które w kwietniu między godzina 14 a 17 będą czynne – mówi Tomasz Orłowski. – Pracownicy ZIM będą czekać pod numerem telefonu podanym na stronach internetowych ZIM-u i urzędu miejskiego na wszelkie uwagi i wątpliwości, które mogą się nasunąć. Formalnie konsultacje trwają od piątku 26 marca do połowy kwietnia. Uwagi można przekazywać pocztą elektroniczna, można wydrukować zamieszczone formularze, wypełnić i przynieść do ZIM-u. Przed budynkiem mamy specjalna skrzynkę podawczą. Wszelkie uwagi, które będą złożone zostaną przeanalizowane, a odpowiedź na każde z pytań zostanie zamieszczona w szczegółowym raporcie po konsultacjach.

Pracownicy ZIM-u zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby wspomniane inwestycje zostały zaprojektowane i wykonane na czas, czyli jeszcze w tym roku. Środki na realizację tych zadań pochodzą w dużej części z Funduszu Inwestycji Lokalnych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.