Aktywator – Dom Startupów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z przestrzeni open-space oraz sali konferencyjnej i szkoleniowej, z pełnym wyposażeniem i dostępem do internetu. Wynajęcie sal mieszczących się w kamienicy Otto Freundlicha przy ulicy Tuwima 34 jest bezpłatne.
Aktywator – Dom Startupów to miejsce, w którym mieszkańcy Słupska znajdą wszystko, co potrzebne, aby założyć i prowadzić firmę. Do dyspozycji zainteresowanych jest nowoczesna przestrzeń biurowa z dostępem do internetu i multimediów.
– Aktywator tak naprawdę jest otwarty dla wszystkich, i dla przedsiębiorców, głównie tych początkujących, ale i zaawansowanych też, i dla tych, którzy jeszcze nie prowadzą firmy, i dla tych, którzy siedzą w domu w wyniku pandemii i pracują, a nie mają ku temu zbyt korzystnych warunków, bo różnie to bywa, są dzieci w domu, trudno się skupić. Zapraszamy do nas, mamy przestrzeń biurową, dostęp do internetu, do wielofunkcyjnych urządzeń biurowych i jest także sala konferencyjna. To wszystko – co ważne – bezpłatnie – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, kierownik Referatu Promocji i Biznesu UM w Słupsku. – Dla wszystkich słupszczan, z okolic też, te usługi Aktywatora są nieodpłatne.
Słupski Dom Startupów jest otwarty na ludzi kreatywnych i ambitnych. To idealne miejsce do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń lub warsztatów. Nie dziwi więc duże zainteresowanie oferowanymi usługami.
– Teraz mamy w tygodniu i w dwa weekendy pod rząd zajętą salę konferencyjną na szkolenia prowadzone przez organizacje pozarządowe, bo one też mogą do nas się zgłaszać, jeżeli mają taką potrzebę – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka.
Aktywator działa od września 2019 roku, od początku oferując wsparcie startupom, czyli nowym firmom oraz osobom, które dopiero planowały rozpoczęcie swojej działalności. W ostatnim czasie oferta Aktywatora została rozszerzona i skierowana m.in. do ludzi młodych.
– W międzyczasie była pandemia i trochę zmieniliśmy profil działania, pomagaliśmy korzystać przedsiębiorcom ze środków wsparcia dostępnych w ramach tarcz antykryzysowych. Ale i przyszła też refleksja, żeby otworzyć się na większą grupę. I teraz pomagamy młodym osobom z miasta, młodzieży ze szkół średnich. Współpracujemy z tymi ludźmi w fajnych projektach IT, nowych technologii, ale nie tylko. Jeżeli ktoś ma pomysł i chce go zrealizować, potrzebuje pomocy albo kontaktów, to my jak najbardziej jesteśmy otwarci. Łączymy też młodzież z biznesem lokalnym, z firmami, które mogą być wsparciem i przyszłością dla tych projektów, tak aby te projekty miały w przyszłości szansę realnie zaistnieć na rynku – mówi kierownik Referatu Promocji i Biznesu UM w Słupsku.
Na tym jednak nie koniec. Od lipca udzielane będą także bezpłatne porady prawne dla początkujących przedsiębiorców.
– Z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego, ochrony konkurencji i konsumenta, prawa patentowego. Tak naprawdę można u nas wszystko, bo nawet przedwczoraj przyszedł do nas pan, który kręcił film. Przestrzeń Aktywatora jest dostępna i przyjazna, a my się dostosowujemy do potrzeb rynku, jesteśmy elastyczni. Można przyjść popracować, można sobie wynająć biurko na godziny, wynająć salę konferencyjną, spotkać się ze swoim kontrahentem biznesowym – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka.
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu telefonicznego z Wydziałem Współpracy i Promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku lub do osobistego odwiedzenia Aktywatora w kamienicy Otto Freundlicha przy ulicy Tuwima 34. (opr. jwb)