K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Popołudnie przed zamkiem

0

W najbliższą niedzielę (28 lipca) Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na trzecią edycję „Popołudnia przed zamkiem”. Czterogodzinne wydarzenie rozpocznie się na dziedzińcu przed Zamkiem Książąt Pomorskich o godzinie 12.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców miasta oraz osoby odwiedzające Słupsk i okolicę na trzecią odsłonę wydarzenia plenerowego „Popołudnie przed Zamkiem”, czyli na letnie spotkania z historią, kulturą i sztuką. W niedzielne popołudnie dziedziniec przed Zamkiem Książąt Pomorskich w Słupsku ożyje za sprawą wojów i niewiast z epoki pierwszych książąt pomorskich.

W programie – jak informują organizatorzy na stronie internetowej MPŚ – są m.in. pokazy rycerskie z zabawami i grami średniowiecznymi, wykład o historii Pomorza w XII wieku oraz tańce, warsztaty, pokazy zielarskie, przejażdżki konne, konkursy i wspólne wypiekanie podpłomyków. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość wejścia na wieżę zamkową oraz do krypty kościoła św. Jacka, gdzie spoczywają ostatni mieszkańcy słupskiego zamku. Wydarzenie zakończy koncert zespołu LORD WIND odtwarzającego pieśni wczesnośredniowieczne.

Ponadto każdy dorosły uczestnik wydarzenia będzie miał szansę zostać współczesnym rycerzem, czyli wesprzeć akcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Słupsku. Przed zamkiem stanie Mobilny Punkt Poboru Krwi.

Szczegółowy plan wydarzenia:
– godzina 12 – rozpoczęcie oraz przedstawienie programu wydarzenia;
– godzina13 – „Czarny Sabat” pokaz krótkometrażowego (15 min.) fabularyzowanego filmu dokumentalnego;
– godzina 14 – wykład dra Rafała Foltyna „Pomorze w XII wieku w związku z 840 rocznicą bitwy u przylądka Darsin” (w holu Zamku Książąt Pomorskich);
– godzina 15:30 – Koncert zespołu LORD WIND na dziedzińcu zamkowym.

Ponadto organizatorzy zapraszają na:
• warsztaty dla najmłodszych,
• warsztaty i pokazy zielarskie,
• pokazy fechtunku, walk i tańców rycerskich,
• przejażdżki konne (na Rynku Rybackim)
• wypiekanie podpłomyków,
• darmowe wejście na wieże zamkową,
• zwiedzanie krypty w kościele św. Jacka (w godz. 14 – 16).
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.