K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Projekt wsparcia dla 23 rodzin ze Śródmieścia

0

Projekt partnerski Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Fundacji Dobrowskaz oraz Słupskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie „Krąg” otrzymał dofinansowanie w kwocie prawie 2,8 miliona złotych na kompleksowe, spersonalizowane wsparcie 23 rodzin z obszaru Śródmieścia dotkniętych problemem dziedziczonej biedy. Celem działań będzie zmiana schematu radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi poprzez zwiększenie kompetencji i umiejętności rodzin oraz ich członków w zakresie społecznego funkcjonowania. Projekt realizowany będzie przez trzy lata.
.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wspólnie z Fundacją Dobrowskaz i Słupskim Stowarzyszeniem Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie „Krąg” informują o przyznanym finansowaniu projektu „Wygrana rodzina”. Kompleksowe i spersonalizowane wsparcie uzyskają 23 rodziny ze Śródmieścia dotknięte problemem dziedziczonej biedy, borykające się z różnymi kłopotami natury społecznej, w tym także z trudnościami w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców z obszarów wyznaczonych ulicami: Wolności, Żeromskiego, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Kopernika, Przemysłowej, Lutosławskiego, Deotymy, Długiej, Ogrodowej, Moniuszki, Kilińskiego, Lelewela, Raszyńskiej, Świętego Piotra, Poniatowskiego, Tramwajowej, Tuwima, Starzyńskiego, Prostej, Jagiełły, Jana Pawła II, Zamkowej, Niemcewicza, Mickiewicza, Solskiego, Niedziałkowskiego, Grodzkiej, Nowobramskiej i Filmowej.
.
Kwota w wysokości prawie 2,8 miliona złotych na realizację projektu pochodzi w całości ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, przy czym od wnioskujących o dofinansowanie nie był wymagany wkład własny. Działania będą realizowane do końca stycznia 2028 roku.
.
Jak informuje MOPR, w ramach wsparcia dla rodzin zaplanowano m.in. warsztaty wyjazdowe i stacjonarne dla całych rodzin, warsztaty z edukacji finansowej, z przeciwdziałania przemocy domowej, uzależnień, edukacji seksualnej, doradztwo indywidualne dla rodziców, specjalistyczną pomoc psychologiczną, rozwojową, terapeutyczną dla dzieci i młodzieży, a także tematyczne warsztaty dla nich, w tym wspierające ich talenty i pasje, opracowanie indywidualnych ścieżek rozwoju dzieci, wsparcie pielęgniarki środowiskowej, przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, usługi specjalistyczne i opiekuńcze dla dzieci i młodzieży – także w oparciu o program „Odzyskać dziecko”, animację środowiskową – kontakt z rodzinami i mieszkańcami tworzącymi sąsiedztwa i prowadzenie z nimi dialogu służącego budowaniu pozytywnych relacji i zaufania oraz inspirowanie i zachęcanie do współdziałania i podejmowania działań ukierunkowanych na wspólne dobro. (jwb)

Skomentuj