W miejscu przecięcia ścieżki dla biegaczy i rolkarzy z ulicą Aluchny-Emelianow kumuluje się ruch samochodowy z pieszo-rowerowym. Mimo deklaracji urzędników o poprawie sytuacji dotąd kolizjogenne miejsce nie ma oznakowań ani wyseparowanego przejścia dla pieszych.
Ścieżka dla biegaczy i rolkarzy, oddana do użytku w grudniu ubiegłego roku, przecina ulicę Aluchny-Emelianow z obustronnie wysegregowanymi pasami dla cyklistów. Miejsce kumulacji ruchu samochodowego i pieszo-rowerowego staje się niebezpieczne i kolizjogenne ze względu na brak czytelnych oznakowań. Przyjęte standardy infrastrukturalne szerokiej dwupasmówki w rzeczywistości sugerują priorytet pierwszeństwa pojazdów nad pieszymi, mimo wprowadzonej strefy uspokojonego ruchu. Piesi, biegacze, rolkarze czy cykliści, będąc w ruchu na ścieżce parkowej, w miejscu przecięcia z ulicą muszą wyhamować i ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowcom samochodów czy rowerzystom poruszającym się swoimi pasami po jezdni. Bieg lub jazdę na rolkach kontynuować mogą po przedostaniu się na drugą stronę ulicy. Mankamentem tego miejsca jest brak czytelnie oznakowanego przejścia dla pieszych oraz brak jakichkolwiek oznakowań informujących kierowców pojazdów o krzyżówce z biegostradą. Dodatkowo wysoki wał wzdłuż ścieżki dla aktywnych i bujna roślinność zasłaniają zbliżających się do krawężnika jezdni biegaczy czy rolkarzy.
W grudniu 2019 roku dyrektor wydziału gospodarki i ochrony środowiska słupskiego ratusza za pośrednictwem miejskiej inżynier ruchu informowała naszą redakcję, że w miejscu przecięcia ulicy Aluchny-Emelianow z klinem zieleni i biegostradą rzeczywiście niezbędne jest wykonanie przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym, a wprowadzenie ciągłości ścieżki pieszo-rowerowej poprawi bezpieczeństwo jej użytkowników. Co do szczegółów – oznakowanie pionowe i poziome miało zostać wprowadzone po dopełnieniu wszystkich formalności przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Minęło pół roku, warunki są, więc zbyt skomplikowane musiały okazać się same formalności, skoro dotąd nic się nie zmieniło. (jwb)