K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wirtualne zwiedzanie

0

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach zaprasza na wirtualny spacer po skansenie. W ramach realizowanego projektu placówka we współpracy z Teatrem Lalki Tęcza przygotowała także cztery filmy promujące muzeum i przybliżające miejscowe legendy.

Kluki z bliska. Wirtualny spacer po muzeum” to projekt realizowany we współpracy z Teatrem Lalki Tęcza. Już wkrótce na stronie internetowej oraz na facebookowym profilu Muzeum Wsi Słowińskiej będzie można odbyć taki niecodzienny spacer i poznać najciekawsze zakątki skansenu.

Zwłaszcza dzisiaj, kiedy nie wszyscy maja ochotę, nie wszyscy maja odwagę zapraszamy na wirtualny spacer po Klukach, który został dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura w Sieci – mówi Violetta Tkacz-Laskowska z Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Te, można powiedzieć, pandemiczne pieniądze zostały wspaniale wykorzystane dzięki artystom z Teatru Lalki Tęcza, dzięki koleżance, która prowadziła tę akcję, pani Małgorzacie Dubasiewicz, etnografa klukowskiego. Oczywiście także dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego, które też jest partnerem, które te pieniądze pozyskało.

W ramach projektu powstały także cztery krótkometrażowe filmy, przedstawiające miejscowe legendy. Jako pierwszą można obejrzeć historię o krasnoludkach.

Na ten wirtualny spacer będą się składały zdjęcia przedstawiające muzeum, okolice Kluk, miejsca wręcz legendarne dla kultury słowińskiej, ale również cztery krótkometrażowe filmy, które opowiadają o tym, jak powstały Kluki, a także o legendach słowińskich, czyli o dromnym, o wieszczym i o stolemie – powiedziała Violetta Tkacz-Laskowska.

Po odbyciu wirtualnego spaceru, pracownicy muzeum zapraszają do odwiedzenia Kluk i wzięcia udziału w spacerze z kustoszem.

To jest oprowadzanie przeznaczone dla turystów indywidualnych – informuje Violetta Tkacz-Laskowska. – Oprowadzamy w małych grupkach. Zresztą, to już taki czas, kiedy turystów u nas jest niewielu, więc można bezpiecznie spędzić czas z kustoszem Muzeum Wsi Słowińskiej, przespacerować się, dowiedzieć się wielu rzeczy. Wszystko jet w cenie biletu. Nie ma specjalnej opłaty za oprowadzanie, więc serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę od października do kwietnia.

Szczegółowe informacje oraz godziny otwarcia muzeum są dostępne na stronie internetowej placówki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.