K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przetarg rozstrzygnięty

0

Rozstrzygnięto przetarg dotyczący rekonstrukcji średniowiecznej baszty obronnej wraz z zabudową towarzyszącą. Miasto na realizację inwestycji musiało wyłożyć większe środki niż początkowo planowało.

Po kilku wcześniejszych niepowodzeniach w końcu udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę baszty wraz z zabudowaniami. W konkursie wystartowały trzy firmy ze Słupska, a ostatecznie za najlepszą uznano ofertę firmy Alpy-Union.

Po wielu perypetiach, bo to najtrudniejszy – jak się okazało – przetarg w ramach działań rewitalizacyjnych, udało się w końcu wybrać wykonawcę prac najbardziej istotnych związanych z odbudową baszty i budynku przymurnego. Ponad 5,2 miliona złotych – to kwota dość spora i przekraczająca pierwotne założenia miasta. Jest to jedyna inwestycja w ramach działań rewitalizacyjnych, która została zaplanowana w trybie zaprojektuj – wybuduj, co oznacza, że rolą wykonawcy wybranego parę dni temu będzie również zaprojektowanie baszty. Oczywiście pewne ramowe wytyczne związane z tym, jak ten budynek ma wyglądać, co ma się znajdować w środku , jakie mają być pomieszczenia, zostały już opracowane, było to zresztą częścią projektu składanego do urzędu marszałkowskiego – mówi Paweł Krzemień, kierownik biura rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Budowa baszty wraz z budynkiem, w którym znajdzie się Centrum Współpracy Międzypokoleniowej i Streetworkingu, zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Ten proces będzie trochę trwał, teren jest trudny, sama budowa również skomplikowana, bo pamiętajmy, że częściowo są to obiekty historyczne, o średniowiecznym rodowodzie, w nie najlepszym stanie, więc tu też dużo prac konserwatorskich przed wykonawcą. Mamy jednak nadzieję, że efekt państwa zadowoli, zachwyci i razem z odnowionymi bulwarami, z kładką, która budowana jest po sąsiedzku, powstanie fajny kawałek miasta, który przysporzy państwu dumy z bycia słupszczaninem, a jednocześnie sam obiekt zapewni tak zróżnicowaną ofertę, że tej przestrzeni życia, do tej pory martwej, pojawi się bardzo dużo – mówi kierownik biura rewitalizacji.

Inwestycja powinna być zakończona w 2022 roku. Zadanie realizowane jest w ramach programu „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Słupska”. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.