K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stypendia w dziedzinie kultury przyznane – aktualizacja

0

AKTUALIZACJA, 22 lutego: Ponieważ z realizacji monografii o słupskim środowisku muzycznym lat 1957-2020 wycofał się Marian Szarmach, prezydent miasta wyróżniła spośród twórców kultury dwie nowe osoby.

Urszula Szydlik-Zielonka otrzymuje stypendium w wysokości 2.500 złotych na realizację projektu „Pioseneczki z walizeczki” – wytłoczenie płyty z piosenkami dla dzieci, na której znajdą się kompozycje Przemysława Sysojewa-Osińskiego i teksty Przemysława Laskowskiego. Wykonawcy: Kamila Niemczycka, Ilona Zaremba, Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski. Grafika Aleksander Gurłacz. Realizacja dźwięku Grzegorz Gurłacz. Projekt jest pretekstem do podsumowania 24-letniej działalności Teatru Władca Lalek i jubileuszu 40-lecia na scenie jego założycielki Urszuli Szydlik-Zielonki.

Grzegorz Chwieduk otrzymuje stypendium w wysokości 1.500 złotych na realizację projektu pn. „Niepoważny słownik imion” – wydruk książki ze zbiorem konstrukcji wierszowanych. Książka ma być żartem słownym dedykowanym osobom dorosłym i odskocznią od trudnej rzeczywistości.

***

16 lutego 2021: Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka przyznała coroczne stypendia twórcom kultury. Wśród wyróżnionych za potencjał tkwiący w ich projektach znalazło się sześć osób.

1. Pani Aleksandra Ciecholewska – 4.500 złotych na film dokumentalny „Kim byliśmy, a kim jesteśmy. Absolwenci I LO w Słupsku”. Autorka zaprezentuje historię nauczycieli i uczniów szkoły w przestrzeni lat 1945-2010.

2. Pan Marcin Gałązka – 6.000 złotych na realizację wydawnictwa fonograficznego zespołu „Alfah femmes” w postaci albumu EP o roboczym tytule „I wouldn’t bother”.

3. Pan Marian Szarmach – 4.000 złotych na projekt pn. „Słupskie środowisko muzyczne w latach 1957-2020. Monografia”. W papierowym wydaniu przedstawione zostanie muzyczne środowisko Słupska. Czytelnik zapozna się z sylwetkami muzyków i tworzonymi przez nich zespołów, a także z miejscami, które stały się ośrodkami procesów twórczych różnorodnych stylów muzyki.

4. Pani Jolanta Nitkowska-Węglarz – 3.000 złotych na druk książki „Kwarantannariusz. Zapiski z pandemii”. Dziennik będący nieregularnie prowadzonymi zapiskami doświadczeń czasu pandemii Covid-19 to swego rodzaju odskocznia od trudnej rzeczywistości 2020 roku i poszukiwanie pozytywnych myśli w czasie izolacji.

5. Pan Szymon Suchocki – 2.500 złotych na wydanie albumu z autorskimi pracami przedstawiającymi obiekty architektury Słupska. Projekt pod nazwą „Dawniej i dziś w malowniczej architekturze miasta Słupska” zawierać będzie dwadzieścia prac w formacie A3.

6. Pani Aleksandra Skorupa – 5.000 złotych na napisanie tekstu dramatycznego pn. „Słupsk. Utopia”, który będzie miał swoją performatywną prezentację z udziałem słupskich aktorów i młodzieży szkolnej.

Wszystkim stypendystom prezydenta miasta w dziedzinie kultury gratulujemy i życzymy udanych realizacji projektów. (jwb, źródło: BIP UM w Słupsku)

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.