K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z szafy na Staromiejską

0

Sobotniej imprezie plenerowej towarzyszyła trzynasta edycja Lęborskiego Pchlego Targu. Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości nieodpłatnego wystawiania swoich stanowisk na ulicy Staromiejskiej. Była to przede wszystkim okazja do wymiany lub sprzedaży używanych rzeczy.

Nieodłącznym elementem imprez masowych, które są organizowane na terenie Lęborka, stał się Pchli Targ. Możliwość bezpłatnego wystawienia swojego stoiska z przedmiotami najczęściej używanymi, lecz zachowanymi w dobrym stanie, najwyraźniej przypadło lęborczanom do gustu.

W sobotę odbyła się już trzynasta edycja targu towarzysząca zabawie z okazji „Pożegnania lata”. Na ulicy Staromiejskiej spotkać można było nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Była to kolejna szansa na bezpośrednią wymianę przedmiotów lub sprzedaż rzeczy, które można było nabyć za przysłowiową złotówkę.

Oprócz gadżetów kolekcjonerskich oferowano zabawki i książki. Był duży wybór ubrań oraz przedmiotów codziennego użytku, które czekały na nowego właściciela. W uliczny handel włączyło się kilkadziesiąt osób.

Organizatorami targowego przedsięwzięcia są Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT „Ziemia Lęborska – Łeba” oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.