K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kłótnia z nożem

0

Policjanci z Lęborka zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o atak na znajomego z użyciem noża. Agresora zatrzymano i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. 34-latek został doprowadzony do sądu, który orzekł wobec niego tymczasowy areszt.


Dyżurny lęborskiej komendy został poinformowany o tym, że do szpitala trafił młody mężczyzna z ranami kłutymi na ciele. Natychmiast na miejsce udali się policjanci, którzy wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Sienkiewicza w Lęborku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało także, że 34-latek w czasie sprzeczki ze znanym mu 19-letnim mężczyzną kilkukrotnie zadał mu cios nożem i uciekł. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania mężczyzny i zatrzymali go jeszcze tej samej doby – poinformowała nas asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci z technikiem kryminalistyki, zabezpieczając ślady. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do prokuratora, który na podstawie zebranego materiału dowodowego postawił 34-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Lęborku na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Za tego typu przestępstwo grozi kara od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.