K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ostatnia kładka

0

Rozpoczęły się prace związane z budową trzeciej – największej kładki, która połączy bibliotekę z Młodzieżowym Domem Kultury. Inwestycja jest realizowana w ramach budowy bulwarów nad Słupią.

Dziś rozpoczęły się prace związane z montażem ostatniej kładki, łączącej brzegi Słupi. Jest to część budowy bulwarów, realizowanych w ramach rewitalizacji Podgrodzia i Starego Miasta. Trzecia, ostatnia kładka, połączy bibliotekę z Młodzieżowym Domem Kultury. W prace budowlane zaangażowano dwa dźwigi.

W związku z tym, że jest ciasno i nie można było użyć jednego dźwigu, operacja będzie przebiegała na dwa dźwigi – mówi Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Pierwszy dźwig położy kładkę do połowy, drugi ją złapie i wspólnie będą ją przekładały przez rzekę. To jest pierwszy z trzech elementów. Kładka będzie się składała z trzech elementów. Z powodu ich ciężarów elementy będą składane nad samą rzeką. Pierwszy element za chwilę będzie układany. Następne przyjadą i tak samo tutaj będą zespawane i przerzucone w tej samej technologii w następnym etapie.

Ostatnia kładka będzie najszerszą kładką przejściową. Aktualnie wzdłuż rzeki jest układany pomost, po którym słupszczanie będą mogli spacerować. Z kolei prace na dwóch położonych wcześniej kładkach także zbliżają się ku końcowi.

Na jednej już położyliśmy deski pomostowe, po których będzie można chodzić – informuje dyrektor Jarosław Borecki. – Nie ma jeszcze poręczy i nie da rady jeszcze po tych kładkach chodzić. Nawet jak się uda je skończyć, to ruch pieszy zacznie się prawdopodobnie wtedy, kiedy zaczniemy odbierać elementy z dwóch stron kładek, czyli kiedy będą bezpieczne, kiedy nawierzchnie będą położone wzdłuż rzeki po jednej i po drugiej stronie. Obecnie przy tej drugiej kładce, którą niedawno położyliśmy trwają prace przygotowujące konstrukcję do położenie desek na kładkę.

Na pierwsze spacery pomiędzy brzegami Słupi trzeba będzie jeszcze chwile poczekać, niemniej jednak już dziś można zauważyć, że przebudowane bulwary będą perełką zagospodarowania przestrzennego Słupska. Koszt rewitalizacji to prawie 32 miliony złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.