K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpłatne kursy w inkubatorze

0

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „Stolem” w Lęborku zaprasza zainteresowanych do udziału w bezpłatnych kursach językowych i komputerowym. Szkolenia będą zakończone egzaminem i certyfikatem potwierdzającym zdobyte przez uczestników umiejętności.


W bezpłatnych kursach mogą wziąć udział mieszkańcy województwa pomorskiego spełniający określone kryteria wiekowe. Jolanta Piekarska z Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku przybliża zasady udziału w tym programie. Zajęcia są skierowane do osób po 25 roku życia, a w przypadku pięćdziesięciolatków wymagane jest wykształcenie średnie. Uczestniczyć w nich mogą osby pracujące, bezrobotne lub bierne zawodowo.

Przed zainteresowanymi otwiera się możliwość udziału w kursach językowych – język angielski lub niemiecki – oraz kursie komputerowym na różnych poziomach zaawansowania. Jolanta Piekarska mówi, że kursy trwają 120 godzin – dwa razy w tygodniu po dwie godziny lub jeden raz cztery godziny. Taki rozkład uzależniony jest od woli i możliwości czasowych uczestników. Również pora rozpoczynania zajęć – rano, w południe lub wieczór – jest ustalana przez uczestników. Kursy zakończą się egzaminem z certyfikatem.

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „Stolem” w Lęborku, który mieści się w biurowcu przy ulicy Krzywoustego 1. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.