K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Droższe schronisko

0

Dwie firmy wyraziły zainteresowanie budową nowego schroniska dla zwierząt w Słupsku. Obie złożone oferty znacznie przekraczają kwotę, jaką zamierzano wydać na powstanie przytuliska.

Na początku lipca ratusz ogłosił przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt, na działce położonej obok oczyszczalni ścieków. Konkurs został jednak unieważniony, ponieważ zaproponowane przez wykonawców ceny wykraczały poza założony budżet inwestycji. Magistrat na powstanie zwierzyńca planował przeznaczyć 6 mln. złotych, natomiast każda z trzech przedstawionych ofert była o 2,5-3,5 miliona złotych wyższa. Aby przytulisko w ogóle mogło powstać, Słupsk z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozyskał 2 miliony złotych. Dodatkowo, w celu obniżenia kosztów projektu, w partycypację włączono też ościenne gminy.

W następnym ogłoszonym przez miasto postępowaniu wystartowały dwie firmy, które uczestniczyły już w poprzednim przetargu. Sima Sp. z o.o. zaproponowała cenę 7,9 miliona złotych, a Arkom Sp. z o.o. – 8,2 miliona złotych. Wcześniej wymienione przedsiębiorstwa za wykonanie robót żądały odpowiednio 8,5 i 9 milionów złotych. W złożonych ofertach oprócz należności, zmniejszył się również okres gwarancji udzielonej przez firmy na elementy konstrukcyjne – z 8 do 5 lat.

Pierwotnie otwarcie nowego schroniska dla zwierząt planowano na wiosnę 2018 roku. Nierozstrzygnięcie konkursów może ten termin wydłużyć. Obiekt ma być większy od obecnego znajdującego się przy ulicy Portowej. Pomieści około 200 psów i ponad 80 kotów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.