K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pachnące oszustwo

0

Na terenie Łeby, w jednym z pawilonów handlowych, funkcjonariusze policji zabezpieczyli 100 flakonów perfum i odzież, które były podróbkami światowych marek. Ich wartość oszacowano na kwotę około 38 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa.

Lęborscy policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z pawilonów handlowych w Łebie sprzedawane są przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku informuje, że policjanci zabezpieczyli ponad 100 sztuk perfum i tyle samo sztuk odzieży ze znakami znanych światowych marek. Wszystkie produkty zostały zabrane z tego pawilonu przez policjantów.

Wstępna wartość zatrzymanych przez policjantów podróbek oszacowana została na kwotę około 38 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Właścicielowi tego pawilonu za wprowadzanie do sprzedaży takich produktów grozi kara do dwóch lat więzienia – mówi Magdalena Zielke. – Będziemy sprawdzać i ustalać, od jakiego czasu te produkty były wprowadzane do obrotu. Jeśli były, to jakie i jaka ilość.

Gdyby okazało się, że proceder był stałym źródłem dochodu właściciela stoiska, kara może wynosić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.