K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z policyjnym słoniem

0

We wtorek, 11 września, przeprowadzono z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariuszom z lęborskiej komendy policji towarzyszył słoń.

Uczniów uczęszczających do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku odwiedzili policjanci. Jeszcze przed zajęciami praktycznymi w terenie przeprowadzono z dziećmi pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa. Przestrzegano najmłodszych m.in. przed kontaktem z nieznajomymi i przypomniano im numery alarmowe. Wspomniano również o noszeniu odblasków. Od uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli PSB Mrówka w Lęborku uczniowie otrzymali upominki w postaci kamizelek odblaskowych. Maskotka firmowa w towarzystwie policyjnego słonia pomagała uczniom w prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Tego typu działania wpisują się w policyjną służbę.

To, oczywiście, przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek, żeby jak najszybciej dotrzeć do pierwszoklasistów – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Przyszliśmy do dzieci w towarzystwie policyjnego słonika Popo, żeby również przez uśmiech wyjaśnić im, czym jest bezpieczeństwo i czy naprawdę jest nam potrzebne. Widzimy dzieci w odblaskach, uśmiechnięte, zadowolone i myślę, że przez taką formę przekazu najłatwiej do nich dotrzeć. Jesteśmy przy nich, pomagamy, przypominamy i współpracujemy z nauczycielami dla dobra dzieci i nas wszystkich.

Takie zajęcia będą odbywały się cyklicznie – zapewnia Alicja Świtka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku. – Będziemy współpracować z policją i miejmy nadzieję, że dzieci będą zadowolone i uśmiechnięte.

Przygotowane z myślą o pierwszoklasistach zajęcia były w pełni pozytywnie odebrane, co widać było po skupieniu i uśmiechniętych buziach dzieci. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.