K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolne inwestycje

0

Uczniowie szkoły w Siemianicach mogą już korzystać z nowego i nowoczesnego skrzydła szkoły. To kolejna inwestycja gminy Słupsk w zespół placówek oświatowych w tej miejscowości. Wcześniej otwarto tam przedszkole.

Uczniowie z gminy Słupsk mogą się cieszyć nowoczesną bazą oświatową. W Siemianicach otwarto nowe skrzydło budynku w tamtejszym zespole szkolno-przedszkolnym. Obiekt spełnia najwyższe standardy oferując bardzo bogate wyposażenie dydaktyczne i rekreacyjne. Znalazło się miejsce na sale o profilu naukowym, ale też boisko wielofunkcyjne i salę widowiskową.

Myślę, że wyposażenie tego drugiego skrzydła to bez przesady dwudziesty drugi wiek, piękne profesjonalne sale edukacyjne, chemiczna, językowa, robotyczna, piękna sala widowiskowo-sportowa z bardzo dobrą akustyką, sześć klas edukacyjnych, tak więc powierzchnia szkoły powiększyła się, to prawie druga szkoła. Myślę, że uczniowie w Siemianicach mają komfortowe warunki do nauki – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier.

Gmina postanowiła rozbudować szkołę, ponieważ rozrastające się sołectwo Siemianice potrzebowało miejsca dla nowych uczniów. Placówka pracowała na dwie zmiany, stąd aby rozwiązać problem padła decyzja o potrzebie powiększenia budynku o nowe skrzydło. Obecnie warunki są już na tyle poprawione, że szkoła jest w stanie przyjąć wszystkie dzieci ze swojego obrębu. Nowe skrzydło skrojono pod wymagania nauczycieli i uczniów.

Mamy taką szkołę, jaką chcieliśmy – mówi Danuta Konkol, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach. – Pozwolono nam w niej zaprojektować i zamówić wszystko, co chcieliśmy. To ja z nauczycielami decydowałam o kolorze ścian, ja wybierałam kafelki, przygotowywałam przetarg. Mam komputery takie, jakie chcieli nauczyciele, mam roboty, jakie chcieli, monitory interaktywne. Mamy również salę widowiskowo-sportową, taką jaką chcieliśmy, bo od lat nasza szkoła słynęła ze świetnych przedstawień teatralnych i ciągle marzyliśmy o prawdziwej sali teatralnej.

Samorząd w ramach projektu wybudował także obiekt łączący funkcje przedszkola i żłobka, które otwarto kilka miesięcy wcześniej. W poprzednich latach nowoczesną szkołę otrzymali także uczniowie z Bruskowa. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.