K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Integracja młodzieżowych rajców

0

W słupskim ratuszu odbyło się w piątek, 31 marca, spotkanie integracyjne młodzieżowych rad miast. Młodzi ze Słupska, Ustki, Lęborka i Kościerzyny wzięli udział w warsztatach szkoleniowych i przygotowanych prezentacjach kulturalnych.

Do spotkania młodzieżowych rad miast ze Słupska, Ustki, Lęborka i Kościerzyny doszło dzisiaj w słupskim ratuszu. Poprzedzone ono zostało częścią artystyczną. Obecni w ratuszowych salach młodzieżowi samorządowcy postawili sobie jasno określone cele – integrację działań i wymianę doświadczeń. Natalia Rudyk z Młodzieżowej Rady Miasta Słupska dodaje, że spotkanie to miało służyć bliższemu poznaniu radnych i wzajemnej nauce metod działania. W programie znalazło się także szkolenie ze stosowania nowoczesnych technologii. Przewidziano też lekcję o Witkacym.

Część oficjalna rozpoczęła się od wystąpień zaproszonych gości, między innymi przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku Beaty Chrzanowskiej oraz prezydenta miasta Roberta Biedronia. W części warsztatowej młodzi radni podzieleni na grupy tematyczne dzielili się pomysłami i dyskutowali o przyszłości uczniowskich gremiów doradczych. Następnie czekała na nich wycieczka piesza ulicami Słupska, zakończona zwiedzaniem jednego z najsłynniejszych miejsc w mieście – wystawy twórczości Witkacego w Muzeum Pomorza Środkowego.

Dominik Kowal, radny MRM Słupska, i Natalia Rudyk planują zorganizowanie w przyszłości kolejnego spotkania, ale już z większą liczbą rad młodzieżowych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.