K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tajemniczy pakunek

0

Dzisiaj ewakuowano osoby znajdujące się w pobliżu lęborskiego dworca kolejowego. Na miejsce przybyli policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego i zabezpieczyli pakunek z wystającymi przewodami. Na szczęście były to wyłącznie ćwiczenia.

Policjanci z lęborskiej komendy przeprowadzili w środę, 12 lipca, symulacyjne ćwiczenia sztabowe. Około godziny 9.30 przyjęto zgłoszenie od pracownicy kasy dworca PKP w Lęborku, że przy jednym z peronów nieznana osoba pozostawiła pakunek, z którego wystają przewody. Domniemano, że może to być ładunek wybuchowy.

Dyżurny natychmiast w to miejsce wysłał funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczyli teren dworca pod kątem możliwości wybuchu, łącznie z ewakuacją osób przebywających na peronach. Powiadomił też wszystkie służby: straż pożarną, pogotowie ratunkowe, straż miejską oraz komendanta lęborskiej policji – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke, KPP w Lęborku.

Na miejscu funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabezpieczyli pakunek i usunęli go z terenu obiektu kolejowego. Była to oczywiście atrapa ładunku wybuchowego.

Takie ćwiczenia pozwalają służbom odpowiedzialnym za ład i bezpieczeństwo publiczne sprawdzić funkcjonowanie swoich jednostek w sytuacji realnego zagrożenia i konieczności wdrożenia najlepszych rozwiązań w wielu aspektach wspólnej akcji ratowniczej.

Przeprowadzone działania wyglądały dla postronnych obserwatorów dość realistycznie. Wszystko przebiegło jednak zgodnie z założeniami akcji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.