K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poprawnie policzy głosy?

0

Rajcy mogą już korzystać z nowego systemu informatycznego do obsługi posiedzeń rady miejskiej. Poprzedni ze względu na swój wiek ulegał częstym awariom i utrudniał prowadzenie sesji.

Od dłuższego czasu uczestnicy sesji Rady Miejskiej w Słupsku zmagali się z problemem szwankującego sprzętu do głosowania i transmisji obrad. Zakupiony kilkanaście lat temu system zawieszał się, utrudniając prowadzenie obrad. Podczas ostatnich posiedzeń doszło nawet do tego, że głosy musiały być liczone ręcznie, a transmisje online były zrywane. Aby rozwiązać powtarzające się problemy, miasto zakupiło nowe oprogramowanie do obsługi sesji. Od teraz każde posiedzenie będzie można oglądać w serwisie YouTube, na kanale Słupsk TV. Ponadto mieszkańcom udostępniono dokładniejszy wgląd w przebieg posiedzeń.

Portal dla mieszkańców generowany jest automatycznie. Każdy może odwiedzić stronę slupsk.esesja.pl, przejrzeć wszystkie zarejestrowane w systemie posiedzenia i prześledzić zapowiedzi kolejnych.

W wypadku posiedzeń archiwalnych można zapoznać się z wynikami głosowania, zobaczyć, jak dany radny głosował, jakie są projekty uchwał. Mamy też dostęp do składu osobowego wszystkich komisji, możliwe jest przejrzenie posiedzeń tychże komisji. Oprócz tego jest jeszcze wiele innych narzędzi usprawniających działanie biura rady – mówi Piotr Winter z MW Concept.

Start systemu informatycznego nie obył się bez małych zgrzytów. Niska przepustowość ratuszowego łącza internetowego stwarzała trudności, a radni mieli problemy z obsługą oprogramowania. Ostatnie posiedzenie sesji było pierwszym testem próbnym systemu. Umowa z MW Concept przewiduje cztery wizyty serwisowe. Koszt nowego oprogramowania e-sesja, wraz z kamerami i mikrofonami, to ponad 100 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.