K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zdradziła go kurtka

0

Lęborscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież damskich torebek na tzw. wyrwę. Jego ofiarami padały starsze kobiety, którym wyrywał z rąk torebki z dokumentami i wartościowymi rzeczami. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, kryminalni zatrzymali 35-letniego lęborczanina, który jest podejrzany o kradzieże torebek metodą „na wyrwę”. Zdarzenia miały miejsce w lutym tego roku, a ofiarą sprawcy padły trzy kobiety. Mężczyzna podjeżdżał do nich rowerem, wyrywał torebkę z zawartością i odjeżdżał. W torebkach znajdowały się dokumenty, pieniądze, telefony komórkowe i inne wartościowe przedmioty.

W trakcie działań lęborscy kryminalni ustalili, że sprawca w każdorazowo był ubrany w taką samą kurtkę. Na podstawie zebranych informacji wytypowali oni podejrzanego i miejsce jego pobytu. Po wejściu do mieszkania lęborczanina dokonano przeszukania i znaleziono nie tylko kurtkę, która stała się jego znakiem rozpoznawczym, ale też niektóre skradzione przedmioty.

Mieszkaniec Lęborka został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.