K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przetargi na drogi

0

Słupski magistrat ogłosił przetargi na dwa duże zadania infrastrukturalne. Za prawie 10 milionów złotych miasto zamierza wyremontować ulice Mostnika, Dominikańską i Murarską oraz gruntownie przebudować Legionów Polskich.

Mieszkańcy Słupska i miejscy radni od lat domagali się remontu ulic oraz zabytkowych obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku. Zaniedbane nawierzchnie z popękanymi chodnikami z pewnością nie były dobrą wizytówka centrum miasta. Dlatego ratusz jeszcze w tym roku chce rozstrzygnąć przetarg i zacząć modernizację Mostnika, Dominikańskiej i Murarskiej. Inwestycję w tym obszarze miasta planuje się zamknąć kwotą 4,5 miliona złotych. Powody do zadowolenia powinni mieć także mieszkańcy Legionów Polskich. Po wielokrotnych apelach do władz Słupska w końcu doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia.

Ulica Legionów biegnie prosto przez rondo Hallera, pomiędzy ogródkami działkowymi. Będziemy tam budowali nową ulicę. Spotka się ona z ulicą Marii Zaborowskiej, którą chcemy wyremontować. Planujemy tam także drobne rondo. Zadanie to rozkładamy na dwa lata. Tak naprawdę powstanie nowa przestrzeń ulicy Legionów Polskich. Ulica, która teraz istnieje, jest bitą drogą piaszczystą – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent miasta.

Ulica szczególnie dawała się we znaki w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy to opady zamieniały ją w błotną breję. Teraz nowe osiedla powstające w tym rejonie miasta wymusiły na władzach decyzję o szybkim rozpoczęciu przebudowy Legionów Polskich. Oprócz tego nową nawierzchnie otrzymają także ulice Zauchy i Kiepury, które zostaną utwardzone płytami betonowymi. Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.