K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rywalizowały sołectwa

0

Tegoroczny Letni Turniej Sołectw został zorganizowany w Strzelinie przez samorząd gminy Słupsk oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. Wzięło w nim udział 8 reprezentacji.

Uroczystego otwarcia dokonała wójt gminy Barbara Dykier. Już w pierwszych konkurencjach nie zabrakło emocji. Jednym z pierwszych zadań był rzut kaloszem na odległość. Startowała cała drużyna, której zliczano sumę rzutów. Najlepszy wynik w tej konkurencji uzyskała Krepa Słupska (102,7 m) z rekordowym wynikiem indywidualnym na odległość 26,6 m. Równolegle odbywał się konkurs lania wody. Zadaniem zawodników było napełnienie butelki wodą przy pomocy kubeczków w jak najkrótszym czasie. Dodatkowym utrudnieniem było ich ustawienie w formie sztafety. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Jezierzyc. Następnymi konkurencjami były toczenie opony i „zośka”. W tych konkurencjach liderami były Sołectwa z Bydlina i Bukówki. Ostatnią konkurencją był krótki test z wiedzy o gminie Słupsk, w którym z kompletem poprawnych odpowiedzi najlepsza okazała się drużyna z sołectwa Gać.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęło sołectwo Bydlino, którego drużyna zgromadziła 32,75 pkt. Podium uzupełniły drużyny z Bukówki (30,75 pkt) i Jezierzyc (29,5 pkt). Kolejne miejsca zajęły sołectwa Kusowo (24,5 pkt), Strzelino (24,25 pkt), Krępa Słupska (21,5 pkt), Gać (18 pkt) i Wiklino (13,75 pkt).

Nagroda dla najlepszych kibiców przypadła dopingującym z Bydlina. Wszyscy startujący otrzymali atrakcyjne upominki, a na najlepsze zespoły czekały pamiątkowe puchary. Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu turnieju organizatorzy składają Czesławowi Bazykowi, sołtysowi Strzelina. (opr. na podst. inf. UG Słupsk)

Fot. UG Słupsk

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.