K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sesja z likwidacją

0

W miniony piątek odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku. Głównym tematem było uchwalenie likwidacji Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej.

W miniony piątek (19 lipca) w Urzędzie Miasta Lębork odbyła się kolejna sesja

miejskich radnych. Miała ona dwojaki charakter – roboczy i uroczysty, związany z Dniami Jakubowymi. W części roboczej rozpatrywano jedyny omawiany podczas sesji projekt uchwały. Władze lęborskiego ratusza zaproponowały likwidację dotychczas odrębnej jednostki budżetowej pod nazwą Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku.

Ta instytucja była powołana ponad dwadzieścia lat temu i teraz ją likwidujemy – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – W całości ona wchodzi w struktury urzędu. Ze względu na to, że tych zadań przez te lata troszeczkę ubyło. Ona zajmowała się głównie mieszkaniami komunalnymi, socjalnymi, remontami. Proces prywatyzacji, wykupienia mieszkań przez najemców daje szanse, że powoli będziemy mogli jako urząd sami tym się zajmować. Pani dyrektor też popracowała trochę więcej niż musiała, więc dziś odchodzi na emeryturę. Będziemy ten proces przejmowania instytucji przez urząd prowadzić aż do jego zakończenia. Wtedy nawet o przestawienie pieca będzie można zwracać się do burmistrza miasta. Zresztą, tak zawsze było, że jak coś nie wychodziło w innym miejscu to przychodzili do burmistrza.

Wszelkie działania podejmowane w tej sprawie – jak zapowiedział burmistrz – mają zakończyć się już w lipcu. Od sierpnia lęborczanie w celu załatwienia wszelkich spraw mieszkaniowych będą musieli kierować się bezpośrednio do lęborskiego magistratu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.