K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Erasmus w SP3

0

Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku przyjmowała dzisiaj gości z zagranicy. Byli to nauczyciele oraz uczniowie, którzy przyjechali do Słupska w ramach programu wymiany naukowej Erasmus+.

Do Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku przyjechali w poniedziałek uczniowie i nauczyciele z Niemiec, Turcji oraz Włoch. Jest to efekt udziału szkoły w sponsorowanym przez Unię Europejską programie Erasmus+. Anna Łukasik, nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka projektu podkreśla, że uczestnicy projektu zobligowani są do wspólnej pracy. To w godzinach lekcyjnych, a po południa przeznaczone są na atrakcje. Szkoła zaplanowała wyjazdy na ruchome wydmy w Czołpinie i do Ustki. W Słupsku goście zobaczą kompleks zamkowy, ratusz i nowe murale.

Jest to druga wymiana uczniowska – dwa miesiące wcześniej słupskie dzieci odwiedziły Neapol. Podczas uroczystego przyjęcia goście mogli oglądać przygotowane przez szkołę występy aktorskie, taneczne oraz muzyczne.

Dużo słyszymy na temat różnych kultur – mówi Anna Łukasik – ale tak naprawdę nie każdy uczeń miał z nimi bezpośrednią styczność. Nie każdy miał możliwość rozmawiać, komunikować się z osobami z innego kraju. Teraz mogą otworzyć się, przełamać wewnętrzne bariery i porozumiewać się w obcym języku. Myślę, że to będzie dla uczniów pożyteczne doświadczenie. Dla nauczycieli też jest to okazja do wymiany dobrych praktyk. Do sprawdzenia, jak funkcjonuje szkoła w innym kraju.

Zagraniczni goście zostaną w Słupsku do soboty. W ciągu tego tygodnia czeka ich, poza przygotowanymi przez szkołę atrakcjami, także towarzyska integracja ze swoimi polskimi rówieśnikami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.