K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Każdemu według zasług

1

Najpierw PiS proponował obniżenie pensji Robertowi Biedroniowi. Teraz radni PO chcą obciąć o połowę dodatek funkcyjny jego zastępcy, Markowi Biernackiemu.

Radni Platformy Obywatelskiej chcą obniżenia o 50% dodatku pobieranego przez wiceprezydenta Marka Biernackiego. To pokłosie informacji o braku przyznania miastu dotacji na budowę nowej hali sportowej, za realizację której odpowiada pierwszy zastępca Roberta Biedronia. Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku zauważyła, że w obecnej sytuacji nie ma szans na inwestycję, o której tak często i dużo mówiono. W związku z tym przewodnicząca składa oficjalny wniosek do prezydenta, aby ten obniżył dodatek specjalny zastępcy prezydenta, który pilotuje tę sprawę.

Za nadzór nad sprawami infrastrukturalnymi Marek Biernacki otrzymuje dodatek w wysokości 2900 zł. Dziś na konferencji wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka nie chciała odnieść się do działań PO. Stwierdziła, że rozmowa o wynagrodzeniach jest nieelegancka i ona – swoim zwyczajem – powstrzyma się od komentowania tej sprawy.

Nie tak dawno słupski PiS wyszedł z podobną propozycją – obniżenia pensji Robertowi Biedroniowi. Wiadomo już, że ten pomysł nie zyskał akceptacji pozostałych radnych. Prawdopodobnie propozycja PO podzieli jego los. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz