K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Umowa na zakup autobusów

0

Podpisano umowę dotyczącą zakupu taboru autobusowego dla komunikacji miejskiej w Lęborku. Zamówienie dotyczy dostawy pięciu fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych w pełni dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Umowę dotyczącą zakupu pięciu fabrycznie nowych autobusów została dzisiaj, 19 stycznia, podpisana przez Mirosław Siergieja, dyrektora zarządu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku oraz – ze strony wykonawcy – Adama Milewskiego, dyrektora sprzedaży Solaris Bus & Coach S.A.

Będą to autobusy solaris urbino – mówi Adam Milewski. – Jeden z nich będzie miał długość 10,5 metra, natomiast cztery będą 12-metrowe, czyli o standardowej długości dla autobusów miejskich. Wszystkie będą wyposażone w silniki euro 6 i w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Są to pojazdy bardzo przyjazne dla pasażerów, ale i dla kierowcy.

Mirosław Siergiej, dyrektor ZKM w Lęborku dodał, że te pięć autobusów zakupionych zostanie w ciągu dwóch lat za kwotę 5,5 miliona brutto. Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 – Lęborski Węzeł Przesiadkowy.

Będzie dużo zmian w układzie komunikacyjnym – zapowiada dyrektor Mirosław Siergiej. – Większość linii będzie musiała przebiegać przez węzeł przesiadkowy. Czeka nas dużo zmian logistycznych związanych z przebiegiem tras i częstotliwością kursowania autobusów.

Podczas spotkania w lęborskiej sali rajców była możliwość zapoznania się z wizualizacją autobusów oraz ich parametrami technicznymi. Dwa pierwsze z zamówionych pojazdów zostaną dostarczone do Lęborka jeszcze w tym roku, pod koniec listopada. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.