K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gołębie na pokaz

0

Na początku lutego odbędzie się Nowowiejski Pokaz Gołębi Rasowych i Drobiu Rasowego. W tym roku wydarzenie przyciągające tłumy zwiedzających, a wśród nich również najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego, zostanie zorganizowane w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.

Pokaz gołębi i drobiu rasowego w Nowej Wsi Lęborskiej organizowany jest cyklicznie na przełomie lutego i marca. W tym roku wydarzenie, podczas którego zobaczyć można ponad 100 sztuk ptaków ozdobnych o różnobarwnym upierzeniu, odbędzie się wyjątkowo w sali nowowiejskiej szkoły podstawowej przy ulicy Polnej 9. Ptaki podziwiać będzie można w dniach od 3 do 4 lutego.

Bernikle hawajskie, olbrzymy rzymskie oraz pawie to tylko niektóre gatunki ptaków, które będzie można zobaczyć. To niezwykła gratka dla najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego. Wstęp dla zwiedzających jest nieodpłatny. Istnieje jeszcze możliwość uczestnictwa w pokazie – również bez wnoszenia opłat. Wymagane jest przesłanie czytelnie wypełnionego formularza. W miarę możliwości powinien on być wypełniony we wszystkich rubrykach i musi zawierać obowiązkowo oficjalną nazwę rasy wystawionego zwierzęcia. Zgłoszenia od hodowców przyjmowane będą jeszcze do 31 stycznia. W konkursach i nagrodach biorą udział zwierzęta wystawiane z własnej hodowli. Ocena będzie dokonana zgodnie z zasadami i kryteriami organizatora.

Inicjatorami organizacji dwudniowej wystawy są okoliczni hodowcy gołębi i drobiu rasowego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Przedsięwzięcie objęte jest honorowym patronatem wójta gminy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.