K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Międzynarodowy Dzień Dnia

0

Równo sto różnego rodzaju „dni” obchodzimy w Polsce tylko w samym marcu. Oprócz powszechnie znanego Międzynarodowego Dnia Kobiet mamy także dni Marchewki, Grzeczności za Kierownicą, Sołtysa, Liczby Pi czy Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy.

Różnego rodzaju tzw. dni mamy w roku zdecydowanie więcej, niż ma ich rok. W samym tylko marcu jest ich sto, a w roku grubo ponad tysiąc, a przy tym niektóre są tak dziwaczne, że mają nawet swój dzień. Podobnie jak ludzie, którzy je wymyślają: 7 stycznia obchodzimy Dzień Dziwaka.

Święta zawodów czy idei obchodzi się na świecie od dawna. Ponadstuletnią tradycję mają np. Międzynarodowy Dzień Pracy, który obchodzony jest od blisko 120 lat, czy Międzynarodowy Dzień Kobiet, mający niespełna 110-letnią tradycję. Ale takie dni, jak Dzień Liczby Pi, Dzień Marchewki, Grzeczności za Kierownicą, Dzień Czystości Szyb czy Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy nie są znane szerszemu ogółowi. Równie niewielkim powodzeniem cieszą się międzynarodowe święta, takie jak Dzień Wróbla, Chomika, Frankofonii, Lodów Rzemieślniczych, Gofra, Windy, Dobrego Łotra, czyli Janosika, Whisky, Budyniu, Muffinka, Żelków, Szpinaku czy niesłusznie wyśmiewane Święto Lasu. To ma miejsce 21 marca i jest zdominowane przez Dzień Wagarowicza, czyli Święto Wiosny. A oto kilka przykładowych tzw. dni, których istnienia przeciętny człowiek nawet nie podejrzewa:

1 stycznia – Światowy Dzień Kaca,

7 stycznia – Dzień Dziwaka,

14 stycznia – Dzień Ukrytej Miłości, Dzień Osób Nieśmiałych, Dzień Walki z Paulo Coelho,

26 lutego – Dzień Pozdrawiania Blondynek, Dzień Dinozaura, Dzień Spania w Miejscach Publicznych,

30 lutego – Międzynarodowy Dzień Dni, Które Nie Istnieją,

16 marca – Dzień Przemytnika Litewskiej Książki,

20 maja – Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń,

3 lipca – Dzień Niczego,

14 lipca – Dzień Łapania za Pupę,

20 sierpnia – Dzień Przepieprzonych z Hukiem Lat,

13 września – Dzień Całowania Chłopaków w Usta,

20 września – Dzień Całowania Dziewczyn,

29 września – Dzień Hipochondryka, Dzień Całowania Dziewczyn w Usta, 5 października – Międzynarodowy Dzień Belfra-Tępiciela,

12 października – Dzień Pomyślności Szarych Myszek, Dzień bez Bielizny,

30 października – Święto Napojów Wyskokowych,

9 grudnia – Międzynarodowy Dzień Dziewic,

30 grudnia – Międzynarodowy Przedostatni Dzień Roku.

Hmm… Niektóre z tych dni chciałoby się obchodzić codziennie, jak np. Dzień Grzeczności za Kierownicą. Paniom przypominamy, że 10 marca, czyli w najbliższą sobotę, obchodzimy Dzień Mężczyzn.

Dodajmy jeszcze, że na 16 października przypada Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa, który w naszej ocenie powinien być obchodzony w każdy poniedziałek roku i dotyczyć przede wszystkim dziennikarzy oraz cyklistów, bo przecież zawsze oni wszystkiemu są winni. Przynajmniej tak twierdzą politycy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.