K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Basen do dezynfekcji

0

Duża niecka basenowa w lęborskiej pływalni Rafa została wyłączona z użytkowania. Czasowe utrudnienia wynikają z tzw. incydentu kałowego, do którego doszło w tym tygodniu. Basen zostanie otwarty po uzyskaniu wyników z sanepidu dotyczących czystości wody.

Mieszkańcy miasta uczęszczający na lęborski basen spotkali się w tym tygodniu z utrudnieniami. Od wtorku nie można korzystać z dużej niecki basenowej. Jak się okazało, jej zamknięcie było konieczne ze względu na zanieczyszczenie wody i konieczność wdrożenia odpowiednich procedur.

Doszło do, jak to określają przepisy, incydentu kałowego, w związku z tym poleciłem zamknąć dużą nieckę basenu – mówi Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku. – Poinformowałem o tym sanepid i przystąpiliśmy do neutralizacji przyczyny zanieczyszczenia. Musieliśmy zastosować zwiększoną dawkę chloru, a następnie ustabilizować skład chemiczny wody. W środę została pobrana przez sanepid próbka wody.

Basen zostanie uruchomiony po uzyskaniu wyników pobranych próbek wody. Wyniki z sanepidu powinny być najdalej w sobotę. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, basen tego samego dnia zostanie udostępniony chętnym. Ta sytuacja skomplikowała zajęcia zorganizowane. To, co możliwe, zostało przesunięte na mały basen, ale to nie załatwia wszystkich problemów.

Jeśli chodzi o sprawy sanitarne, to trzeba bardzo uważać. Z basenu korzysta wiele osób. Każdy powinien przed wejściem umyć ciało, a jeśli ktoś odczuwa sensacje żołądkowe lepiej, żeby do wody nie wchodził – przestrzega Marian Borek.

Tego rodzaju incydenty zdarzają się rzadko. Przy ich wystąpieniu obiekt nie tylko jest wyłączony z użytkowania, ale generuje to dodatkowe koszty związane z utrzymaniem pływalni. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.