K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekord „Słonecznego”

0

Pociąg „Słoneczny”, który podczas wakacji woził turystów na trasie Ustka – Warszawa pobił swój rekord popularności. W tym roku skorzystało z niego aż 127 tysięcy pasażerów.

Jubileuszowa, bo 15. edycja pociągu „Słoneczny”, należącego do Kolei Mazowieckich, okazała się naprawdę rekordowa. Wakacyjne połączenie na trasie Warszawa – Ustka zawsze cieszyło się dużą popularnością, ale w tym roku pobiło wszystkie wyniki z poprzednich lat. Przez dwa miesiące ze „Słonecznego” skorzystało ponad 127 tysięcy pasażerów. To o 5,5 tysiąca więcej niż w 2018 roku. Jak wylicza przewoźnik, około 40 procent podróżujących pociągiem za cel obiera Ustkę, co jest bardzo dobrą wiadomością dla nadmorskiego samorządu.

Słoneczny” dla turystów może być atrakcyjny z kilku powodów. Zapewnia przejazd w komfortowych warunkach, a bilet ze stolicy nad morze kosztuje około 60 złotych. Ponadto przewoźnik oferuje zniżki dla różnych grup wiekowych, a rowery i zwierzęta można przewozić za darmo. Taka oferta sprawia, że urlopowicze coraz chętniej wybierają kolej. Jak informują Koleje Mazowieckie, przez 15 lat „Słoneczny” przewiózł 1,5 miliona osób i na pewno będzie kursował także w przyszłym sezonie wakacyjnym. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.