K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Muszkieterowie segregacji

0

Mieszkańcy Słupska mogą skorzystać z darmowej aplikacji pn. „Muszkieterowie segregacji”. Aplikacja na bieżąco informuje między innymi o najbliższym terminie odbioru odpadów oraz gdzie w okolicy jest apteka przyjmująca przeterminowane leki.

Miasto Słupsk promuje zachowania proekologiczne wśród swoich mieszkańców. Jednym z elementów mających ułatwić słupszczanom prawidłową segregację odpadów jest nowo powstała darmowa aplikacja pn. „Muszkieterowie segregacji”.

– Oddajemy państwu do dyspozycji nową aplikację. Przygotowaliśmy ją z myślą o mieszkańcach, którzy mają wątpliwości co do segregacji odpadów komunalnych powstających w ich gospodarstwach domowych, a myślę, że wielu z nas ma jeszcze wątpliwości, gdzie wrzucić dany odpad, szczególnie ten, który się rzadko pojawia – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Tu przychodzi nam z pomocą aplikacja pod nazwą „Muszkieterowie segregacji”. Nazwa pochodzi oczywiście od naszej kampanii edukacyjnej, rozpoczętej już trzy lata temu. Do dyspozycji otrzymujemy bardzo przyjazną, klarowną i potrzebną aplikację. Oprócz tego, że dowiemy się, gdzie wyrzucić dany odpad – bo wpisujemy nazwę odpadku, jeśli nie wiemy, do jakiego pojemnika go wrzucić lub w ogóle jak z nim postąpić – to mamy też kalendarz naszych wywozów. To taka fajna też przypominajka, bo każdy na komórkę otrzyma powiadomienie, że np. jutro czy pojutrze zbliża się termin wywozu odpadów, i jakich. Mało tego, dowiemy się także, jak sortować, a więc daną frakcję możemy rozwijać i dowiemy się, gdzie ją umieścić i jak właściwie zagospodarować. Dodatkowo jest też szereg innych informacji, gdzie mieszczą się nasze PSZOK-i, do do nich oddajemy. Jest też oczywiście kontakt telefoniczny i mailowy w razie potrzeby. Do tego szereg innych przydatnych informacji.

W aplikacji znaleźć można także informacje o tym, co należy zrobić z odpadami po remoncie, a także gdzie jest w okolicy apteka przyjmująca przeterminowane leki. Dodatkowo z aplikacji dowiedzieć się można, jaka jest jakość powietrza w mieście i gdzie dla dzieci przygotowano gry edukacyjne. Aplikacja jest dostępna na Google Play oraz App Store. Natomiast wersja internetowa dostępna jest na stronie miasta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.