K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultacje w sprawie sygnalizacji

0

17 czerwca ruszą konsultacje społeczne dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej z Łotewską w Słupsku oraz na skrzyżowaniu z ulicą Norweską. Prowadzone będą też konsultacje w sprawie sygnalizacji świetlnej na przejściu przy ulicy Deotymy.

W ramach zadań zgłoszonych do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego na trzech przejściach dla pieszych pojawić się mają sygnalizatory świetlne. Projekt pn. „Bezpieczne przejście dla uczniów przy ulicy Deotymy – Słupski Budżet Obywatelski 2022” zakłada, że przy przejściu często uczęszczanym przez licealistów zamontowany ma zostać wzbudzany sygnalizator. Dwa pozostałe sygnalizatory zlokalizowane mają być przy ulicy Kaszubskiej, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg wylotowych w mieście.

– Rozpoczynamy konsultacje społeczne budowy trzech sygnalizacji świetlnych, które budowane będą w ramach zadań zgłoszonych do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, tak więc są to zadania, które wynikły z realnych potrzeb mieszkańców, bo to mieszkańcy te zadania zgłosili i mieszkańcy na nie zagłosowali – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Jest to sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ulicę Deotymy pomiędzy szkołą a galerią handlową oraz dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulicy Kaszubskiej z ulicą Łotewską oraz z ulicą Norweską. W pierwszym przypadku mamy sygnalizację na przejściu, tak więc tutaj mamy wyłącznie sygnalizację wzbudzaną, taką, która będzie dawała wtedy czerwony sygnał na drodze, kiedy pojawi się pieszy. Natomiast w przypadku obu sygnalizacji na ulicy Kaszubskiej będą to już sygnalizacje, które będą obsługiwać wloty skrzyżowań, po których poruszają się pojazdy, oraz przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Kaszubskiej. To będą sygnalizacje sterowane kamerami, czyli wideodetekcja. Kamery będą analizować obraz pojazdów i w zależności od potrzeb będą włączać światło zielone.

Łączna wartość tych trzech sygnalizacji wynosi około 500 tysięcy złotych. Konsultacje w tej sprawie potrwają od 17 czerwca do 8 lipca. Dodatkowo 30 czerwca o godzinie 16 w sali 110 Urzędu Miejskiego w Słupsku odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.