K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Cztery osoby zatrzymane za rozbój

0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie dwóch rozbojów. Do zdarzeń doszło kilka dni temu na terenie Słupska i Dębnicy Kaszubskiej. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z nich posiadał przy sobie blisko 100 gramów amfetaminy, za co również odpowie przed sądem.
.
W ubiegłym tygodniu policjanci z KMP w Słupsku w odstępie kilku godzin otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach, do których doszło w Słupsku i Dębnicy Kaszubskiej. Według relacji pokrzywdzonych sprawcy weszli do mieszkań i żądali wydania rzeczy wartościowych. Wobec znajdujących się w pomieszczeniach domowników napastnicy mieli stosować siłę fizyczną, szarpać, kopać i bić.
.
Słupscy kryminalni, którzy skierowani zostali do każdego z miejsc zdarzeń, ustalili, że w obu przypadkach mogą być zamieszane te same osoby. Wytypowali mężczyzn, którzy mogli być sprawcami przestępstw. Pod koniec minionego tygodnia doszło do zatrzymania trzech podejrzanych. Są to 22-, 25- i 36-letni mieszkańcy Słupska, którzy usłyszeli zarzuty dokonania rozbojów. Sąd zastosował wobec dwóch z nich tymczasowy areszt, wobec trzeciego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.
.
Wczoraj kryminalni KMP w Słupsku zatrzymali także mogącego mieć związek z rozbojami 44-letniego słupszczanina. W trakcie interwencji funkcjonariusze policji znaleźli w jego kieszeni worek z narkotykami. Dokładne sprawdzenie i zważenie ujawnionych środków wykazało, że jest to blisko 100 gramów amfetaminy. Dzisiaj zatrzymany mieszkaniec Słupska usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany przez prokuratora. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia. (opr. jwb)

Skomentuj