K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy trener Gryfa II Słupsk

0

W zespole Gryfa II Słupsk na ławce trenerskiej nastąpiła zmiana trenera. Dotychczasowy prezes klubu i szkoleniowiec Paweł Kryszałowicz przekazał ster drużyny Krzysztofowi Mullerowi, który do tej pory pracował z młodzieżą w Olimpijczyku Kwakowo.

Najczęściej do zmian na ławce trenerskiej dochodzi, gdy drużyna nie osiąga należytych wyników sportowych. W przypadku Gryfa II Słupsk było inaczej.

Jako klub i zarząd szukaliśmy trenera dla tego zespołu – mówi Paweł Kryszałowicz, prezes klubu, trener Gryfa II Słupsk. – Ja trenowałem go, ponieważ nie było trenera. Przed sezonem bylem domówiony, że ktoś obejmie ten zespół, ale w ostatniej chwili zrezygnował. Było wiadomo, że ja będę trenował do zimy i musimy znaleźć trenera. Udało mi się namówić świetnego szkoleniowca, który ma dobry kontakt z młodzieżą. Nie muszę zachwalać, bo wszyscy wiedzą, że to jest najlepszy trener w ostatnich latach w naszym regionie. Krzysiu też chciał spróbować pracy z dorosłymi, bo do tej pory pracował z młodzieżą. Sytuacja jest bezpieczna, bo ten zespół nie wchodzi wyżej, nie walczy o najwyższe cele. Myślę, że trener ma czas na sprawdzenie siebie. Czy pasuje mu prowadzenie dorosłej piłki, czy jednak młodzieżowej. Udało nam się dojść do porozumienia i witamy w naszym gronie, w trójkolorowej rodzinie jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia z regionu słupskiego.

Po części zmiana na ławce trenerskiej podyktowana jest tym, że jest napięta sytuacja wokół klubu Gryf.

Niektórzy ludzie uzurpują sobie prawo oceniania poczynań, ale ja się na ten temat nie będę wypowiadał – stwierdza Paweł Kryszałowicz. – Jak zapowiedziałem, z czerwcem na pewno przestaję być prezesem Gryfa Słupsk, a jak sytuacja się rozwinie, zobaczymy.

Nowy trener rezerw Gryfa Krzysztof Muller od trzech lat posiada licencję trenera UEFA A. Odbył staże trenerskie w takich klubach jak Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Hertha Berlin, Arka Gdynia czy Legia Warszawa.

Pół roku przygotowywałem się do pracy z seniorami, jestem do tego gotowy i bardzo się cieszę, że obdarzono mnie zaufaniem – podkreśla Krzysztof Muller, trener Gryfa II Słupsk. – Może za pół roku będę mógł powiedzieć więcej na temat różnicy w pracy z seniorami a z młodzieżą. Na tę chwilę jest to mój pierwszy trening i na razie wygląda to całkiem nieźle.

Aktualny trener rezerw Gryfa z drużyną z Kwakowa osiągał liczne sukcesy na turniejach w całej Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Były sukcesy olimpijczyka we Włoszech.

Moim celem i myślę, że zarządu klubu jest gra tych chłopców w IV lidze – zaznacza Krzysztof Muller. – Oni też chcą grać piętro wyżej i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Wynik nie jest tutaj tak ważny, jak promowanie gry tych chłopców i dawanie im szansy gry w piłce seniorskiej.

Już w najbliższą sobotę, 15 stycznia o godzinie 10, na boisku przy ulicy Zielonej drużyna Krzysztofa Mullera rozegra sparing z pierwszym zespołem Gryfa Słupsk. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.